تاریخ : جمعه 14 مرداد 1401
کد 5886

عضو شورای شهر تبریز در قرار خدمت شهرداری منطقه 10؛

لزوم رعایت آئین‌نامه مرمت مزار شهدا/ اجازه تکرار همسان‌سازی مزار شهدا را نمی‌دهیم

عضو شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به وضعیت مزار شهدا در بوستان ستارخان گفت: بایستی آئین‌نامه مرمت مزار شهدا رعایت شود. ما نیز در شورا اجازه تکرار یکسان‌سازی مزار شهدا را نخواهیم داد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر تبریز، روح‌الله رشیدی، عضو این شورا در "قرار خدمت" شهرداری منطقه 10 با اشاره به موضوع یکسان‌سازی مزار شهدا اظهار داشت: علی‌رغم تذکر جدی‌ای که رهبری دادند و فرمودند یکسان‌سازی مزار شهدا کار غلطی است، اما در تبریز هرچقدر فریاد زدیم کسی به موضوع توجه نکرد. مقام معظم رهبری بهمن 97 فرمودند شکل موجود مزارها را حفظ کنید.
وی افزود: متاسفانه سال گذشته مزارهای شهدای آرامستان ستارخان را تخریب کردند و حدود یک سال است که این مزار شهدا زیر پا مانده و عملا به آن‌ها اهانت می‌شود، در حالی که مجاز به این کار نبوده‌اند.
رشیدی ادامه داد: طرح‌هایی هم که به اصطلاح برای ساماندهی ارائه می‌شود، طرح‌های مناسب برای مزار شهدا نیست اما برای اجرای همین طرح‌های نامناسب و تکمیل ایده یکسان‌سازی مزار شهدا، اعتبار 20 میلیارد تومانی از شهرداری می‌خواهند! برای کدام کار این اعتبار را می‌خواهند؟ برای یکسان‌سازی؟
عضو شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به لزوم رعایت آیین‌نامه مربوط به مرمت شهدا که به تصویب شورای ششم رسید و مورد توافق مدیران بنیاد شهید و شهرداری هم هست، خاطرنشان کرد: آیین‌نامه مرمت مزار شهدا وجود دارد و شهرداری مجاز به هزینه‌کرد خارج از این آئین‌نامه نیست. این آئین‌نامه مبتنی بر حفظ اصالت ترکیب مزارهای شهدا است. هر تصمیمی که گرفته می‌شود بایستی بر اساس آئین‌نامه مذکور باشد در غیر این صورت ما در شورا اجازه نخواهیم داد ریالی برای تکرار و تداوم یکسان‌سازی قبور مطهر شهدا هزینه شود. 
وی در پایان گفت: آن فضای معنوی و منحصر بفردی که از ترکیب سنگ‌نوشته‌ها و حجله‌ها و پرچم‌های سر مزار ایجاد شده بود، با لجاجت نابود شد و حالا ما گرفتار نفرین خانواده‌های معظم شهدا هستیم. درخواست من این است که با وسواس نسبت به موضوع مزار شهدا برخورد شود.
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.