تاریخ : چهارشنبه 21 ارديبهشت 1401
کد 5438

رییس کمیسیون محیط‌ زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تبریز مطرح كرد:

توسعه تجهیزات ایستگاه‌های آتش‌نشانی دغدغه شورای شهر تبریز

رییس کمیسیون محیط‌ زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تبریز مطرح کرد: توسعه تجهیزات ایستگاه‌های آتش‌نشانی دغدغه اعضای ششمین دوره شورای شهر به ویژه کمیسیون خدمات شهری بوده که در تلاشیم این مهم را هرچه سریعتر محقق کنیم.
به گزارش روابط‌ عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تبریز، پرویز هادی صبح روز چهارشنبه در بیست و چهارمین جلسه کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری اظهار کرد: موضوع توسعه تجهیزات و ماشین آلات ایستگاه‌های سازمان آتشنشانی از آغاز فعالیت در کمیسیون مطرح شده و جلسات متمادی در این راستا برگزار شده است.
وی در ادامه سخنان خود ابراز کرد: ایستگاه های سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریزدر حال حاضر با کمبودهایی نظیر نیروهای متخصص، ماشین آلات و تجهیزات روبه‌رو است که در پی همین امر امروز از مدیرعامل سازمان دعوت کرده ایم گزارشاتی به ما ارئه دهند تا تصمیمات جدی در این خصوص اتخاذ کنیم.
رییس کمیسیون محیط‌ زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تبریز در بخش دیگری از سخنان خود بازوی اصلی شهرداری را خدمات شهری دانسته و بیان کرد: به پیشنهاد ما کارگروهی در کمیسیون خدمات شهری برای رفع معضلات معابر ایجاد شد که خوشبختانه آنها نیز اقدامات درخور شانی انجام دادند، به عنوان مثال اخیرا در پی بارندگی ها شاهد بسته شدن معبری بودیم که سریعا در این خصوص اقداماتی عملیاتی شد که قابل تقدیر است، ناگفته نماند که بسیاری از معابر شهری دارای مشکل بوده که به مرور زمان حل خواهد شد.
هادی در بخشی هم افزود: در جلسات گذشته در خصوص ایجاد بازاچه های محلی موضوعاتی مطرح شد که کمیسیون این امر را همچنان پیگیربوده تا اقداماتی در این راستا صورت گیرد، علاوه بر این موضوع تملک باغات نیز در دستور کار مدیریت شهری قرار دارد.
رییس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تبریز گفت: ما پیگیرتوسعه تجهیزات ایستگاه های آتشنشانی هستیم و در این باره هر اقدامی نیاز باشد اتخاذ خواهیم کرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص نیروی انسانی آتشنشانی اظهار کرد: نیروهای تخصصی آتشنشانی باید از طریق آزمون جذب این مجموعه شود.
هادی در بخش دیگری هم تاکید کرد: ما باید در حوزه خدمات ایمنی شهروندان را آگاه سازیم و اطلاعات جامع و کامل را برایشان ارائه دهیم چراکه اکثر شهروندان اطلاع کافی در این زمینه ندارند.
احد صادقی، نایب رییس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تبریز هم در این جلسه مطرح کرد: ظاهرا دو طرح در حوزه آتشنشانی و خدمات ایمنی ازبرنامه های شورای پنجم وجود دارد که نیاز است در این راستا گزارشاتی به ما ارائه داده شود.
نایب رییس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تبریز افزود: بهتر است طرح راهبردی آتشنشانی به آینده موکول نشود، همچنین در خصوص رشد و نوآوری در این حوزه اقداماتی صورت گیرد. 
غلامرضا احمدی، عضو کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تبریز هم در این جلسه اظهار کرد: ما باید در اجرای خدمات ایمنی تمهیداتی در نظر داشته باشیم.
احمدی در ادامه سخنان خود بر تقویت مشارکت اجتماعی تاکید کرد و گفت: آموزش شهروندی باید به مردم ارائه داده شود و نهادهای ذیربط در راستای این مهم پای کار بيايند.
گفتنی است مدیرعامل سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز در بیست و چهارمین جلسه کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری در خصوص وضع موجود نیروهای متخصص، ماشین آلات و تجهیزات این سازمان گزارشاتی به اعضای حاضر در این جلسه ارائه کرد.

 
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.