تاریخ : چهارشنبه 21 ارديبهشت 1401
کد 5437

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری و گردشگری شوراي اسلامي شهر خبر داد:

سرمایه‌گذاری يك هزار میلیاردی ستاد اجرایی فرمان امام در مناطق کم برخوردار/جشنواره شیرینی قرابیه تبریز برگزار می‌شود

رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری، گردشگری و بهبود فضای کسب و کار شورای اسلامی شهر از سرمایه‌گذاری يك هزار میلیاردی ستاد اجرایی فرمان امام در مناطق کم برخوردار تبریز خبر داد.
به گزارش روابط‌ عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تبریز، سید کاظم زعفرانچیلر صبح روز چهارشنیه در بیست و نهمین جلسه کمیسیون سرمایه‌گذاری، گردشگری و بهبود فضای کسب و کار که در صحن شورا برگزار شد، با اشاره به سرمایه‌گذاری 1000 میلیاردی ستاد اجرای فرمان حضرت امام (ره) اظهار داشت: شورای شهر و شهرداری تبربز از این سرمایه‌گذاری حمایت جدی دارند لذا شورای شهر برای رفع موانع این سرمایه‌گذاری لایحه‌ای را از شهرداری درخواست می‌کند تا روند این کار متوقف نشود. 
سید کاظم زعفرانچیلر، از سایر سرمایه‌گذاران برای حضور در تبریز دعوت کرد و گفت: تا حد امکان تلاش می‌کنیم موانع موجود بر سر راه سرمایه‌گذاری در تبریز را رفع کنیم. 
علی نوای باغبان، نایب رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری، گردشگری و بهبود فضای کسب و کار شورای اسلامی شهر تبریز هم در این خصوص عنوان کرد: ما از چنین سرمایه‌گذاری هایی استقبال می‌کنیم اما بهتر است شهردار نیز از لایحه‌ای به ما ارسال کند.
در ادامه بیست و نهمین جلسه کمیسیون سرمایه‌گذاری، گردشگری و بهبود فضای کسب و کار شورای اسلامی شهر تبریز موضوع جشنواره گردشگری شیرینی قرابیه تبریز، مطرح و مورد بررسی اعضای حاضر در این جلسه قرار گرفت.
سید کاظم زعفرانچیلر با اشاره به اهمیت گردشگری در اقتصاد شهری تبریز، اظهار داشت: برگزاری جشنواره‌های مختلف «موضوع محور» می‌تواند رونق‌دهنده گردشگری تبریز باشد.
وی شیرینی و شکلات تبریز را یکی از محورهای مهم و جذاب برای حضور گردشگران در این شهر دانست و افزود: با همت اتحادیه قنادان استان و همراهی شورا و شهرداری، جشنواره شیرینی قرابیه تبریز در اواخر تیرماه در تبریز برگزار می‌شود.
سیدکاظم زعفرانچیلر، تلاش برای برندینگ  شیرینی تبریز، بخصوص قرابیه را لازم و ضروری عنوان کرد و ابراز داشت: بهبود بسته‌بندی شیرینی‌های سنتی تبریز در راستای فروش بهتر و برندینگ بسیار موثر است. 
وی با تاکید بر اینکه فعال بودن بخش خصوصی تبریز در جذب گردشگر اهمیت ویژه دارد، گفت: تورهای گردشگری هم برای ایام خوش آب و هوای تبریز در اواخر بهار و فصل تابستان برنامه‌ریزی جدی داشته باشند و  صرفا تورهای یکطرفه اعزام گردشگر نباشند.
رئیس کمیسیون گردشگری شورای شهر تبریز، ادامه داد: هفته تبریز امسال به صورت ویژه در تابستان برنامه ریزی و اجرا می‌شود که زمینه مهمی برای برگزاری بین‌المللی این هفته یا دهه در سال آینده است. 
زعفرانچیلر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به راه اندازی «فود پارک» در تبریز، مطرح کرد: معتقدم شهرداری می‌تواند با ایجاد یک محل دائمی شیرینی و غذاها، تبریز را به گردشگران معرفی کند.
علی نوای باغبان، نائب رییس سرمایه‌گذاری، گردشگری و بهبود فضای کسب و کار شورای اسلامی شهر تبریز هم در این باره افزود: بهتر است سازمان گردشگری شهرداری در خصوص برگزاری جشنواره قرابیه با اتحادیه قنادان هماهنگ بوده و در رابطه با برگزاری این مراسم سریعا اقداماتی اتخاذ کند.
نائب رییس سرمایه‌گذاری، گردشگری و بهبود فضای کسب و کار شورای اسلامی شهر تبریز ابراز کرد: این جشنواره امسال هرچقدر فاخر برگزار شود برای سال‌های آتی هم خوب خواهد بود چراکه به نوعی تبلیغ برای سال‌های آتی است. 
نوای باغبان در ادامه سخنان خود بیان کرد: بهتر است در راستای برگزاری این مهم شهردار هم در جریان قرار گیرد و دستورات لازم را ابلاغ کند.
احد صادقی، دبیر کمیسیون سرمایه‌گذاری، گردشگری و بهبود فضای کسب و کار شورای اسلامی شهر تبریز هم در این خصوص گفت: برنامه اتحادیه قنادان برای معرفی شیرینی قرابیه که در تیر ماه برگزار خواهد شد نیازمند تبلیغات گسترده در سطح  شهر و حتی کشور بوده که کمک ما در این راستا قابل توجه تر است، ما اگر فضای جذاب برای این مهم آماده کنیم طبیعتا شاهد استقبال چشمگیر خواهیم بود.
دبیر کمیسیون سرمایه‌گذاری، گردشگری و بهبود فضای کسب و کار شورای اسلامی شهر تبریز ادامه داد: به نظرم دستگاه‌های اجرایی شهرداری باید به این موضوع ورود پیدا کرده و از امکانات در راستای جذب گردشگر و تبلیغات گسترده استفاده کند.
در ادامه بیست و نهمین جلسه کمیسیون سرمایه‌گذاری، گردشگری و بهبود فضای کسب و کار شورای اسلامی شهر تبریز آخرین وضعیت اماکن و خانه‌های تاریخی شهرداری تبریز توسط مدیریت سازمان گردشگری شهرداری تشریح و مورد بررسی اعضا و کارشناسان قرار گرفت.
زعفرانچیلر، رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری، گردشگری و بهبود فضای کسب و کار شورای اسلامی شهر تبریز افزود: شناسنامه تمام خانه‌های تاریخی شهرداری تبریز تهیه و تدوین شود تا پس از بازدید تصمیماتی در خصوص این مهم اتخاذ کنیم.

 
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.