تاریخ : سه شنبه 20 ارديبهشت 1401
کد 5435

در کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تبریز صورت پذيرفت:

بررسی طرح‌های تفصیلی محلات الحاقی تبریز

طرح‌های تفصیلی محلات الحاقی در جلسه کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تبریز مطرح و مورد بررسی اعضای حاضر در این جلسه قرار گرفت.
به گزارش روابط‌ عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تبریز، فریدون بابایی اقدم، رییس کمیسیون شهرسازی و معماری صبح روز سه‌شنبه در جلسه کمیسیون شهرسازی و معماری اظهار کرد: طرح‌های تفصیلی زمانی که به مرحله تصویب می‌رسند، مشاور یک سری کاربری‌ها را لکه‌گذاری می‌کند که باید این محل‌ها را دستگاه‌های متولی تملک کند اما متاسفانه این موضوع بلاتکلیف می‌ماند و به حال خود رها می‌شود.
رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تبریز افزود: بخش عمده‌ای از شمالغرب تبریز به کاربری‌های عمومی اختصاص یافته ولی نه تملکی در این محل صورت می‌گیرد و نه اراضی حفظ می‌شود.
بابایی اقدم ادامه داد: معاونت شهرسازی شهرداری تبریز گزارشی جامع از کاربری‌ها تهیه کند تا وضعیت کاربری‌های عمومی مشخص شود چراکه این مهم یکی از دغدغه‌های ما به شمار می‌رود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه دستور جلسه امروز در خصوص طرح‌های تفصیلی محلات الحاقی است، گفت: ما در این طرح 9 روستاي الحاقی داریم، از روز نخست فعالیتم موضوعات مربوط به این امر را پیگیری کرده‌ایم.
این عضو شورای اسلامی شهر تبریز عنوان کرد: ما باید در خصوص محلات الحاقی به‌صورت پروژه‌محور برخورد کنیم، تاکیدمان این است این مهم در دستور کار مدیریت شهری قرار گیرد زيرا آنطور که انتظار می‌رود همتی مضاعف از سوی شهرداری‌های مناطق در راستای این موضوع دیده نمی‌شود.
رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تبریز در بخش دیگری از سخنان خود مطرح کرد: در آناخاتون ساخت و سازهای غیرمجاز بیداد می‌کند باید طرح این محله الحاقی سریعا تعیین تکلیف شود.
وی در ادامه سخنان خود ابراز کرد: باید طرح تفصیلی تمامی روستاهای الحاقی را به درستی بررسی کنیم و جلسه‌ای مجزا برای برخی از آنها ترتیب دهیم و خواستار گزارشات به روز در این خصوص باشیم.
مقرر شد طی دو جلسه مجزا گزارشی در خصوص طرح‌های تفصیلی برخی از محلات الحاقی ارائه شود، نخستین جلسه مربوط به روستاهای آناخاتون و الوار در محدوده شهرداری منطقه 6 و دومین جلسه مربوط به روستاهای خلجان و کجوار در محدوده شهرداری منطقه هفت خواهد بود.

 
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.