تاریخ : دوشنبه 19 ارديبهشت 1401
کد 5434

در کمیسیون ورزش و جوانان شورای اسلامی شهر تبریز صورت گرفت:

بررسی موضوع کاربری‌های ورزشی در محدوده شهر تبریز

رییس کمیسیون ورزش و جوانان شورای اسلامی شهر تبریز از پيگيري براي احیای مجدد سازمان ورزش شهرداری خبر داد و گفت: امیدواریم با احیای دوباره این سازمان گام‌های مثبتی در راستای توسعه ورزش برداریم.
به گزارش روابط‌ عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تبریز، پرویز هادی صبح روز دوشنبه در هجدهمین جلسه کمیسیون ورزش و جوانان اظهار کرد: شهردار تبريز لایحه یک فوریتی مبنی بر ایجاد سازمان ورزش را به شورای شهر ارسال کرده بود که به منظور بررسی دقیق به کمیسیون ارجاع داده شده است.
وی در ادامه سخنان خود ابراز کرد: ما از آغاز نخستین جلسه کمیسیون ورزش و جوانان به موضوع تفکیک سازمان ورزش از سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری پرداخته‌ایم و مصوباتی در این راستا داریم.
هادی با بیان اینکه بنده شخصا پیگیر احیای سازمان ورزش بودم، ادامه داد: خوشبختانه شهردار تبریز هم به موضوع ورزش اهمیت بسیاری می‌دهد و از اولین روز کاری خود مسائل مربوط به این حوزه را در اولویت کاری خویش قرار داده و حمایت همه‌جانبه خود را از ورزش اعلام کرده است.
رییس کمیسیون ورزش و جوانان شورای اسلامی شهر تبریز در بخش دیگری از سخنان خود مطرح کرد: یکی از مشکلات موجود در شهرداری نبود سازمان مستقلی چون ورزش بود که به نظرم با احیای مجدد در راستای توسعه ورزش همگانی شاهد گام‌های مثبت و موفقیت‌های بیشتری خواهیم شد.
شهرام دبیری، عضو کمیسیون ورزش و جوانان شورای اسلامی شهر تبریز هم در این خصوص بیان کرد: سازمان ورزش قبلا به صورت مستقل فعالیت داشت ولی بعدا یک بخشنامه از سوی وزارت کشور ابلاغ شد که باید این سازمان ادغام شود، ما مخالف چنین موضوعی بودیم ولی جهت تبعیت از دستورالعمل وزارت کشور تصمیم به ادغام اش گرفتیم.
وی در ادامه سخنان خود ابراز کرد: در اختصاص بودجه آن طور که باید و شاید به مسائل فرهنگی و ورزشی توجه نشده است به نظرم تفکیک شدن این سازمان بهتر خواهد بود.
این عضو کمیسیون ورزش و جوانان شورای اسلامی شهر تبریز افزود: اگر این مهم را پیگیری کنیم موافقت تمام نهادها را می‌توانیم بگیریم، اگر این اتفاق رخ دهد مجدد یک تحول اساسی را در حوزه ورزشی و در جهت ارتقای سلامت و نشاط جامعه شاهد خواهیم شد.
وی ضمن تاکید بر اینکه توسعه ورزش همگانی می‌تواند در ارتقای نشاط و سلامت موثر باشد، گفت: می‌توان یک سری از ورزش‌های قهرمانی را هم در نظر بگیریم و حمایت از بازیکنان بومی را هم در برنامه‌های خود داشته باشیم چراکه اداره کل ورزش و جوانان به تنهایی نمی‌تواند از ورزش حمایت کند.
دبیری در ادامه سخنان خود یادآور شد: حمایت شهرداری اگر درست برنامه‌ریزی شود جوانان می‌توانند در رشته‌های مختلف موفقیت‌های بسیاری را کسب نمایند.
حکیمه غفوری، دبیر کمیسیون ورزش و جوانان شورای اسلامی شهر تبریز هم در این رابطه بیان کرد: مسلما مجموعه هرچقدر تخصصی‌تر باشد اقدامات به خوبی و وظایف به درستی انجام می‌گیرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود ابراز کرد: احساس می‌کنم سازمان ورزش از وظیفه اصلی خود دور شده بود، خواهشمان این است که عمده وظایف و اولویت این سازمان بر محور توسعه ورزش‌های همگانی باشد.
دبیر کمیسیون ورزش و جوانان شورای اسلامی شهر تبریز یادآور شد: اولویت باید ارتقای ورزش همگانی باشد و در راستای توسعه این مهم اقداماتی جدی اتخاذ شود.
در ادامه بیستمین جلسه کمیسیون ورزش و جوانان شورای اسلامی شهر تبریز موضوع زمین‌ها با کاربری ورزشی در محدوده کلانشهر تبریز پیرو اولین دستور جلسه قرار خدمت شهرداری و صحبت‌های اولیه با استاندار جهت واگذاری به شهرداری برای احداث اماکن ورزشی در جهت توسعه ورزش همگانی مورد بررسی قرار گرفت.
پرویز هادی، رییس کمیسیون ورزش و جوانان شورای اسلامی شهر تبریز در این خصوص هم اظهار کرد: در جلسه‌ی قرار خدمت در جهت توسعه ورزش در مناطق کم‌برخوردار اينچنين مطرح شد که اماکن به صورت مستقیم به شهرداری نمی‌تواند ارائه شود، مدیرکل راه و شهرسازی هم مطرح کرد که زمین‌ها را تنها از طریق واگذاری به ورزش و جوانان می‌تواند در اختیار ما قرار دهد.
وی در ادامه سخنان خود بیان کرد: پیشنهادمان این است طی تفاهم‌نامه‌ای میادین فوتبال و برخی از کاربری‌ها را آماده‌سازی کنیم و در اختیار اهالی منطقه قرار دهیم تا در راستای ورزش همگانی شاهد موفقیت های چشمگیر باشیم.
رییس کمیسیون ورزش و جوانان شورای اسلامی شهر تبریز اظهار کرد: متاسفانه ما در سرانه ورزشی مشکل داریم و باید به این مهم توجه کنیم. 
فریدون بابایی اقدم، نائب رییس کمیسیون ورزش و جوانان شورای اسلامی تبریز هم در این باره گفت: موضوع تملک کاربری‌های ورزشی یکی از مسائلی است که باید مد نظر قرار گرفته و به آن هم توجه شود و همچنین در این راستا برنامه‌هایی مشخص شود.
نائب رییس کمیسیون ورزش و جوانان شورای اسلامی شهر تبریز گفت: لازم است از وضعیت موجود کاربری‌های ورزشی گزارش جامعی ارائه داده شود تا نسبت به این مهم تصمیمات جدی اتخاذ شود.
شهرام دبیری، عضو کمیسیون ورزش و جوانان شورای اسلامی شهر تبریز هم در این باره اظهار کرد: ما باید با اداره کل ورزش و جوانان در راستای تجهیز و ساخت کاربری‌های ورزشی تعامل کنیم و حمایت همه جانبه خود را از ورزش اعلام نماییم.
این عضو کمیسیون ورزش و جوانان شرای اسلامی شهر تبریز گفت: باید تسهیلاتی برای افرادی که می‌خواهند کاربری ورزشی ایجاد کنند در نظر بگیریم تا این افراد ترغیب به ساخت فضاهای بیشتر شوند.
در ادامه بیستمین جلسه کمیسیون ورزش و جوانان شورای اسلامی شهر تبریز گزارشی در خصوص شروع ورزش‌های همگانی در عینالی و ائل‌گلی ارائه شد.

 
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.