تاریخ : يکشنبه 18 ارديبهشت 1401
کد 5417

گزارش آمار عملکرد منابع و مصارف دوازده ماهه شهرداری تبریز ارائه شد

گزارش آمار عملکرد منابع و مصارف دوازده ماهه شهرداری تبریز در هفتادمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تبریز ارائه شد.
به گزارش روابط‌ عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تبریز، سید کاظم زعفرانچیلر صبح روز یکشنبه 18 اردیبهشت در هفتادمین جلسه علنی اظهار کرد: چرا وضعیت برخی از سازمان‌های شهرداری همچون عمران، توسعه و عمران و... در آمار ارائه شده مطلوب نیست، تقاضا می‌کنیم در این راستا شهرداری پاسخی ارائه دهد.
یعقوب هوشیار، شهردار تبریز در پاسخ به سوال این عضو شورای اسلامی شهر تبریز گفت: تلاشمان این است که وضعیت سازمان‌های شهرداری را بهبود دهیم.
علی نوای‌باغبان، رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تبریز هم عنوان کرد: غضه بزرگ ما در راستای بودجه عدم تحقق درآمد به شمار می‌رود، به‌صورت میانگین 29 درصد هزینه‌های عمرانی تحقق یافته و 70 درصد آن محقق نشده است.
رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تبریز افزود: در عملکرد حوزه عمرانی به‌صورت آشکار ضعف داریم، اگر تحقق کامل بودجه را در این راستا داشتیم طبيعتا شاهد کاهش برخی از مشکلات خواهیم شد.
نوای‌باغبان در ادامه سخنان خود اظهار کرد: شهرداری باید توجه ویژه‌ای به تحقق بودجه داشته باشد، اگر تحرکات بیشتری صورت گیرد، طبیعتا شاهد ضعف نخواهیم بود.
غلامرضا احمدی، نائب رییس شورای اسلامی شهر تبریز هم در این خصوص بیان کرد: تحقق بودجه عمرانی و عملکرد موضوعی غصه‌دار و ناراحت‌کننده است.
نائب رییس شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه بودجه کلی محقق نشده است و در بعضی موارد عملکرد پایین است، ادامه داد: سیاست برای تسهیلات وام چیست و موانعی که از وام‌ها نتوانستیم بهتر استفاده کنیم چیست؟
احد صادقی، دبیر شورای اسلامی شهر تبریز هم در این جلسه مطرح کرد: تفاوت منابع و مصارف سازمان‌ها از کجا نشات می‌گیرد! منابع سازمان‌ها 62 درصد تحقق یافته و مصارفشان 87 درصد در این خصوص هم توضیحاتی ارائه شود که محاسبات این اعداد چگونه است.
صادقی در ادامه سخنان خود بیان کرد: در راستای تحقق بودجه تلاشمان این می‌تواند باشد که نقش دولت را در این حوزه بیشتر کنیم.
روح‌الله رشیدی، رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تبریز هم در این رابطه اظهار کرد: این گزارش مالی بوده و توقع‌مان این است که گزارش تحلیلی در این خصوص ارائه داده شود، وقتی اینگونه فرصت‌ها ایجاد می‌شود حتما تحلیل هم لازم است.
وی در ادامه سخنان خود ابراز کرد: لازم است نوع گزارش‌دهی به سمت گزارش‌های تحلیلی سوق داده شود، همچنین نیاز است موضوع برنامه‌محوری شهرداری بازنگری شود.
رشیدی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: باید متولی تحقق بودجه مشخص شود تا تحقق بودجه و ردیف‌های آن به‌صورت دقیق پیگیری شود.
شهرام دبیری، عضو شورای اسلامی شهر تبریز هم در این‌باره بیان کرد: 29 درصدی که مطرح شد اصلا قابل قبول نیست و قبول می‌کنیم که در قسمت عمرانی بسیار ضعیف عمل کرده‌ایم، امسال هزینه‌های جاری افزایش یافته و باید برای تحقق بودجه عمرانی برنامه‌ریزی کنیم.
وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه باید برای تحقق بودجه تلاش مضاعفی داشته باشیم، اضافه کرد: بهتر است انگیزه مدیران را بالا ببریم و از انها بخواهیم خواستار تحقق بودجه باشند و یک سری سیاست‌های تشویقی در نظر بگیریم و برای این مهم برنامه داشته باشیم. 
این عضو شورای اسلامی شهر تبریز گفت: در خصوص موضوع سرمایه‌گذاری هم باید تلاش شود تا اقداماتی در این راستا صورت گیرد و زمینه و زیرساخت برای این مهم محیا شود.
دبیری یادآور شد: در ارتباط با باغات شهر هم یک سری بررسی‌هایی در کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تبریز کردیم که شاید اگر برنامه‌ریزی خوبی داشته باشیم در این دوره می‌توانیم تمام باغات تبریز را تملک کنیم.
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.