تاریخ : چهارشنبه 24 آذر 1400
کد 4972

در جلسه کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تبریز؛

طرح احداث نیروگاه امحای پسماند و تولید انرژی پسماند شهری بررسی شد

جلسه کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تبریز با بررسی دو موضوع طرح احداث بزرگترین پروژه زیست محیطی کشور تحت عنوان نیروگاه امحای پسماند و تولید انژی پسماند شهری و بررسی وضعیت کیوسک داران مطبوعاتی برگزار شد.
رییس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری گفت: در جلسه ای در کمیسیون کارشناسی و مشاور حقوقی شورای شهر موضوع طرح احداث بزرگترین پروژه زیست محیطی کشور تحت عنوان نیروگاه امحای پسماند و تولید انژی پسماند شهری بررسی شد.
پرویز هادی اظهارداشت: این اتفاق یک پروژه ملی است و میتواند در کارنامه کاری شورا و شهرداری برگ برنده ای باشد. وی ضمن انتقاد از عدم حضور «شرکت کِنیم فرانسه»گفت: این شرکت در ارتباط با وظایف خود اقدامی انجام نداده است.
شهرام دبیری در این خصوص گفت: این پروژه سالهاست مورد پیگیری است که اگر اتفاق بیفتد از بزرگترین پروژه های زیست محیطی بشمار می‌رود.
وی با اشاره به اینکه با توجه با شرایط فعلی چندان امیدوار نیستیم اظهارداشت: دو موضوع مطرح است، موضوع فنی و موضوع مالی که مورد بحث در جریان این پروژه است.
دبیری اضافه کرد: موضوع اصلی موضوع مالی است، ما نمیخواهیم هیچ تعهدی بدهیم و فقط زمین و زباله به شرکت کِنیم میدهیم.
دبیری ادامه داد: از طرفی نگرانم که شرکت کِنیم با توجه به تعهدات وارد کار نشود و شرکت دیگر نیز با توجه به موضوعات مالی بعید میدانم بتوانند کار خاصی انجام دهند.
عضو شورای اسلامی شهر تبریز گفت: در خصوص شرکت «کِنیم»ابهامات را برطرف کنیم و به توافق برسیم، این شرکت مشابه این پروژه را در باکو اجرا کرده است.
در پایان مقرر شد این طرح از طرف کمیسیون به شهرداری ابلاغ شود و حداکثر طی سه ماه بررسی کرده و نتیجه را به کمیسیون بلاغ کند.

همچنین کمیسیون کمیته کارشناسی در خصوص بررسی وضعیت کیوسک داران مطبوعاتی گزارشی ارایه کرد
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.