تاریخ : يکشنبه 12 ارديبهشت 1400
کد 4406

تصویب دستورالعمل حمایت از برگزیدگان و هنرمندان و رویدادهای هنری

لایحه شهرداری تبریز مبنی بر صدور مجوز برای اجرای دستورالعمل حمایت از توسعه فرهنگ و هنر از برگزیدگان و هنرمندان و رویدادهاي هنري کلانشهر تبریز در سطح ملی و بین المللی بررسی شده و به تصویب رسید.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تبریز، فرج محمد قلی زاده گفت: ۳ سال است که این موضوع مطرح است که بتوانیم عملکرد شهرداری در حوزه فرهنگ‌ و هنر را قانونمند کنیم و چارچوبی برای آن تهیه کنیم .
وی اظهارداشت: این لایحه مورد تایید و تصویب کمیسیون فرهنگی شورا است اما کمیسیون یک مصوبه داشته که آن لحاظ نشده که باید لحاظ شود اگر این موضوع پیگیری شود اولین کلانشهر هستیم که عملکرد حوزه فرهنگی را قانونمند می‌کنیم و از سلیقه افراد فاصله می‌گیریم.
محمد قلی‌زاده افزود: در شورای پنجم اقدامات شورا به صورت مناسب برای شهروندان انعکاس داده نشده است اما اقدامات ارزشمند بسیاری انجام شده است.
غلامحسین مسعودی ریحان گفت: این اقدام اقدامی بسیار مناسب است که لازم‌است نظرات سایر کارشناسان فرهنگی و هنری را نیز در این خصوص در نظر بگیریم تا جامع تر باشد.
وی ادامه داد: ایرادی وجود ندارد که تصویب این موضوع با بررسی بیشتر باشد.
سعید نیکوخصلت گفت: این اقدام بسیار مثبت است که اگر به درستی جلو رود نمونه‌ای برای سایر شهرداری ها خواهد بود .
دبیر شورای اسلامی شهر تبریز اظهارداشت: برای تدوین این‌شیوه نامه ها جلسات بسیاری با حضور کارشناسان‌ و اعضای شورا تشکیل یافته است اگر این موضوع تصویب شود یک ماه به طول خواهد انجامید تا فرمانداری تصویب کند این اقدام یک اقدام مثبت شورای پنجم است که اگر به موقع تصویب نشود نمی‌توانیم ‌نتیجه درست آن را ببینیم.
محمد باقر بهشتی گفت: اگر این مصوبه را تصویب نکنیم شورای بعدی هم باید زمان بسیاری برای آن صرف کند. این لایحه را تصویب کنیم‌ و متن آن در سایت منتشر شود و نظرات مختلف ارائه شود تا درشورا اصلاح شود.

لایحه شهرداری تبریز مبنی بر صدور مجوز برای اجرای دستورالعمل حمایت از توسعه فرهنگ و هنر از برگزیدگان و هنرمندان و رویدادهاي هنري کلانشهر تبریز درسطح ملی و بین المللی تصویب شد.

در ادامه بررسی لایحه شـهرداري تبریز مبنی بر توافق و مصالحه نامه منعقـده فیمابین شهرداري تبریز و آقایان محمد، علی، عباس تابعی و آقایان فیروز، علی رضا، سعید، اسماعیل و بانوان نادره و عالیه اسماعیل زاده اسکندانی درخصوص تملک اراضی وادي رحمت بررسی شده و به تصویب اعضا شورا رسید.
 
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.