تاریخ : چهارشنبه 1 ارديبهشت 1400
کد 4391

اقدامات شهرداری تبریز در حوزه فضای سبز قابل تقدیر است

رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تبریز گفت: اقدامات انجام گرفته در حوزه فضای سبز شهرداری تبریز قابل تقدیر است که بسیاری از این اقدامات کم‌نظیر و ماندگار است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تبریز عبداله تقی‌پور با بیان اینکه اقدامات انجام‌ گرفته در سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری تبریز در یک سال گذشته قابل تقدیر است گفت: ۸۵۰ هزار درخت و درختچه در طول یک سال گذشته کاشته شده که این اقدام در نوع خود کم نظیر و بسیار سخت و نیازمند توجه ویژه بود که مدیران و کارکنان فضای سبز تبریز در این زمینه خوش درخشیدند.
 
وی با انتقاد از عدم ثبات در مدیریت سازمان ها و مناطق شهرداری تبریز گفت: این عدم ثبات همواره موجب متضرر شدن تبریز در حوزه فضای سبز و سایر حوزه‌های مدیریتی شده است.
رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه تجربه کار در حوزه فضای سبز را دارم گفت: اقدامات انجام گرفته در زمان مدیریت دکتر برزگر جلالی بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است که از حسن انجام و ظیفه و تلاش های این مدیر فعال شهرداری نهایت تقدیر و تشکر را داریم.

شکور اکبرنژاد دیگر عضو کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر نیز با اشاره به اینکه ای کاش مدت زمان مدیریت در فضای سبز شهرداری تبریز افزایش می یافت گفت: در صورت ثبات مدیریت می‌توانیم شاهد شکوفایی فضای سبز در کهن شهر تبریز باشیم.
وی افزود: زیباسازی ها و فضاسازی های انجام شده در سال ۱۴۰۰ بسیار زیبا و دلنشین است که امیدواریم این راه و این روش ادامه دار باشد.
 
کریم صادق‌زاده دیگر عضو کمیسیون نیز ضمن تقدیر از زحمات مدیریت سازمان سیما منظر و فضای سبز تبریز از اقدامات انجام گرفته در طول مدیریت فعلی تقدیر کرد.
سخنگوی شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به اینکه زیباسازی های انجام شده موجب گسترش نشاط در شهروندان شده است گفت: تبریز امروز با فضای سبزی پر نشاط به استقبال بهار رفته که این ها در سایه مدیریت مناسب و با برنامه است.
صادق‌زاده با اشاره به اینکه امیدواریم در سایه تلاش های مدیریت شهری بتن شهر تبریز را به اصل خود که باغ شهر بوده برگردانیم  گفت: افتتاح ۴۰ پارک محله‌ای یکی از اقدامات شاخص در این زمینه است.
وی با بیان اینکه توسعه فضای سبز یک بحث مهم در زمینه گسترش نشاط اجتماعی است گفت: باید در این زمینه اقدامات مناسب و برنامه‌های زیبا در نظر گرفته شود.
این عضو شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه باید نسبت به فضای سبز شهرک‌های صنعتی تبریز توجه ویژه‌ای داشته باشیم گفت: فضای سبز در حوزه شرکت ها و شهرک های صنعتی نیازمند توجه بیشتر است.
صادق‌زاده با بیان اینکه باید تمام شهروندان و تمام مناطق را به یک چشم دید گفت: مناطق کم برخوردار نیازمند توجه و دقت بیشتر است‌.
 
سعید نیکو خصلت دیگر عضو کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تبریز نیز با بیان اینکه هرکجای تبریز می‌رویم تلاش های مجموعه فضای سبز به چشم می‌خورد گفت: این موضوع که هر شهری که فضای سبز آن گسترده باشد تفکر در آن بالا، افسردگی پایین و نشاط در آن موج می‌زند به درستی مطرح شده است.
وی با بیان اینکه کاشت بیش از ۸۰۰ هزار درخت در طول یک سال گذشته رکورد بسیار بالایی است افزود: در سال های اول شورای پنجم حرکت مردمی کاشت درخت را رقم زدیم و سختی های این کار را نیز مشاهده کردیم.
نیکو خصلت گفت: مدیریت فضای سبز شهرداری تبریز به نحوی عمل کرده است که جز همدلی چیزی در این مجموعه دیده نشد .
وی با بیان اینکه به اقدامات فضای سبز تبریز افتخار می‌کنیم گفت: فضای سبز موجودی زنده است که با مدیریت های یک ساله و چند ساله نمی‌توان آن را سرحال نگهداشت.
نیکوخصلت با اشاره به توانمندی های کارشناسان و اعضای کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تبریز در دوره پنجم گفت: همواره در این دوره در خصوص ساماندهی حیوانات بلا صاحب، توسعه فضای سبز، گسترش نوسازی ناوگان موتور های اتوبوسرانی به موتور های یورو ۵ و ایجاد مدارس سبز و کاشت درختان و درختچه های بسیار و افتتاح ۴۰ پارک محله‌ای با همکاری شهرداری از جمله اقدامات در حوزه فضای سبز در این دوره است.
 
گفتنی است در این‌ جلسه از زحمات مسعود برزگر جلالی مدیریت سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز و معاونین فضای سبز مناطق و سازمان‌های شهرداری تبریز از سوی کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تبریز تقدیر شد.
 

 
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.