تاریخ : يکشنبه 29 فروردين 1400
کد 4384

رییس شورای اسلامی شهر تبریز:

بزرگترین تاثیر ماه مبارک رمضان در خلق ما در مسیر خودسازی است

رییس شورای اسلامی شهر تبریز با تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان گفت: امیدواریم اخلاق ما نیز باید متناسب با ماه مبارک ‌رمضان و متاثر از درس هایی که از این ماه و در مسیر خودسازی باشد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تبریز، شهرام دبیری با اشاره به  سخنانی از شهید مطهری در خصوص ماه مبارک رمضان اظهار داشت: اساسا برنامه ماه مبارک رمضان برنامه انسان‌سازى است که انسان‌هاى معیوب در این ماه خود را تبدیل به انسان‌هاى سالم و انسان‌هاى سالم خود را تبدیل به انسان‌هاى کامل کنند.
وی ادامه داد: شهید مطهری می گوید برنامه ماه مبارک رمضان برنامه تزکیه نفس، برنامه اصلاح معایب و رفع نواقص است، برنامه تسلط عقل و ایمان و اراده بر شهوات نفسانى است، برنامه دعاست، برنامه پرستش حق است، برنامه پرواز به سوى خداست، برنامه ترقى‌دادن روح است.

دبیری اضافه کرد: در سخنان شهید مطهری گفته شده اگر بنا باشد که ماه مبارک بیاید و انسان سى روز گرسنگى و تشنگى و بى‏ خوابى بکشد و مثلا شب‌ها تا دیروقت بیدار باشد و به این مجلس و آن مجلس برود و بعد هم عید فطر بیاید و با روز آخر شعبان یک ذره هم فرق نکرده باشد، چنین روزه‏اى براى انسان اثر ندارد. اسلام که نمى ‏خواهد مردم بى‏ جهت دهان‌شان را ببندند، بلکه با روزه‌گرفتن قرار است که انسان‌ها اصلاح شوند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک فرا رسیدن روز ارتش این روز را به تمام ارتشیان دلاور ایران‌اسلامی تبریک گفت و افزود: در سایه ایثار نظامیان در زمینه دفاع مقدس و عرصه‌های مختلف از خداوند برای آنها خواستار توفیق و موفقیت روز افزون هستیم.
دبیری با اشاره به بازدید از خیریه جوانان تبریز گفت: تعدادی از جوانان تبریزی با همکاری یکدیگر اقدام به تهیه بسته‌های معیشتی و گاها خانه و لوازم تحصیلی برای دانش آموزان کرده‌اند که به نوبه خود از اقدامات این عزیزان تقدیر می‌نماییم.
 
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.