تاریخ : سه شنبه 24 فروردين 1400
کد 4379

سونیا اندیش:

طبق نظر کمیسیون عمران، تحقیق و تفحص از قطار شهری رد است

رئیس کمیسیون عمران، حمل ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تبریز گفت: این کمیسیون براساس قانون و وظیفه محول شده از سوی رئیس شورای اسلامی شهر تبریز اقدام به بررسی مستندات و عملکرد سازمان قطار شهری کرده و نتیجه را نیز اعلام‌ کرده است و براساس مستندات تحقیق و تفحص رد شده است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تبریز سونیا اندیش با بیان اینکه طرحی از طرف اعضای شورای شهر با امضای پنج نفر از اعضا با عنوان تحقیق و تفحص از سازمان قطار شهری از سوی رئیس شورا به کمیسیون عمران ارجاع داده شد و از روز نخست این موضوع در کمیسیون پیگیری گردید.
 
وی افزود: جلسات قانونی برای بررسی موضوع و اعلام‌ نتیجه تحقیق و تفحص برگزار شد و از شهرداری و سازمان قطاری شهری مستندات لازم اخذ گردید و در تاریخ ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ نتیجه نهایی تحقیق و تفحص برای رئیس شورای اسلامی شهر تبریز ارسال شد که بنابر بررسی‌های اعضای کمیسیون و مدارک موجود درخواست تحقیق و تفحص از جانب اعضای کمیسیون رد شد‌.
اندیش با بیان اینکه مجددا در تاریخ ۲ اسفند ۱۳۹۹ آن دسته از اعضای شورای شهر که از نتیجه تحقیق و تفحص راضی نبوده‌اند مجددا درخواست بررسی دادند که براساس قانون موضوع مجددا پیگیری و خواستار ارائه مستندات بیشتر از جانب شهرداری شدیم .
 
رئیس کمیسیون عمران، حمل ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه این کمیسیون تخصصی براساس قانون به وظایف خود عمل کرده است گفت: هرگز تصمیمی برخلاف مستندات و مدارک گرفته نشده و ما به صورت قانونی اقدام به بررسی و ارائه نتیجه نموده‌ایم.
 
غلامحسین مسعودی ریحان عضو شورای شهر تبریز و یکی از اعضای درخواست دهنده تحقیق و تفحص از قطار شهری تبریز نیز در این جلسه با بیان اینکه برخی ایرادات شکلی در روند تحقیق و تفحص وجود دارد گفت: نه تنها از نظر شکلی ایراداتی وجود دارد بلکه با مستندات خواستار پیگیری مجدد تحقیق و تفحص از قطار شهری هستیم.
 
این عضو شورای شهر تبریز همچنین با انتقاد از عدم حضور شهردار تبریز در جلسه پرسش و پاسخ به ابهامات موجود گفت: براساس آیین کار باید جلسه‌ای با حضور شهردار تبریز از سوی کمیسیون عمران برگزار شود تا ابهامات موجود پاسخ داده شود.
 
محرم محمدزاده نائب رئیس کمیسیون عمران نیز با انتقاد از طولانی شدند موضوع تحقیق و تفحص از سازمان قطار شهری گفت: کمیسیون عمران براساس وظیفه ذاتی خود و بدون جانب داری اقدام به بررسی مستندات نموده و نتیجه نهایی نیز براساس همین مستندات بوده است.
 
وی با اشاره به اینکه بسیاری از موضوعات مطرح شده در کمیسیون نیازمند وقت گذاشتن است گفت: هرچه سریعتر براساس قانون باید این موضوع ختم شود تا کمیسیون عمران بتواند به سایر وظایف خود رسیدگی کند.
 
عبداله تقی‌پور دیگر عضو کمیسیون و یکی از امضا کنندگان تحقیق و تفحص از سازمان قطار شهری نیز با بیان اینکه برخی سوالات اساسی برای مردم به پیش آمده که باید با بررسی اصولی و کارشناسی این ابهامات رفع شود گفت: جلسه‌ای با حضور شهردار تبریز و کارشناسان و مدیران قطار شهری و اعضای شورای شهر برگزار شود تا ابهامات موجود رفع و نتیجه به اطلاع شهروندان برسد.
 
این عضو کمیسیون همچنین با بیان اینکه شاید ابهامات موجود دراثر نبود مستندات کافی باشد گفت: اگر اطلاع رسانی مناسب انجام شود اعضای خواستار تحقیق و تفحص نیز روند تحقیق و تفحص را قبول خواهند کرد چراکه ما خواستار شفاف سازی هستیم.

در پایان مدیران سازمان قطار شهری با ارائه گزارش نسبت به عملکرد سازمان قطارشهری پرداخته و با تصمیم اعضای کمیسیون که با حضور شهرام دبیری رئیس شورای شهر تبریز انجام شد مقرر شد جلسه آتی شورای شهر تبریز با موضوع ارائه گزارش نهایی سانحه  مترو تبریز و بررسی نتیجه تحقیق و تفحص از قطار شهری برگزار شود.
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.