تاریخ : يکشنبه 3 اسفند 1399
کد 4309

در تذکرات اعضای شورای شهر تبریز مطرح شد:

اعلام نظر کارشناسی در خصوص حادثه قطار شهری به تعویق افتاده است / مصوبات شورا در خصوص مشاغل خانگی اجرا شود / ادامه دریافت مبلغ خودیاری در برخی مناطق موجب نارضایتی شهروندان شده است

محمد حسن اسوتچی با بیان اینکه  ۴۸ روز از حادثه مترو تبریز می‌گذرد اما هنوز نظر کارشناسی اعلام نشده است گفت: نمی‌دانیم‌ چگونه خواستار ارائه نظرکارشناسی باشیم‌ تا گزارش ارائه شود.
 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تبریز، اسوتچی تصریح کرد: پرسنل فضای سبز درخواست هایی دارند که اگر قانونی و غیر قانونی است جواب در خور داده شود‌.
اسوتچی گفت: وضعیت کادر در حال فعالیت در شهرداری علیرغم درخواست از شهرداری ارسال نشده و معلوم نیست سه نفر از شاغلین در کجا فعال هستند.
وی همچنین با اشاره به موضوع سوال در خصوص چگونگی استخدام یکی از کارکنان شهرداری تبریز تصریح کرد: عضو شورا در حد اختیارات خود سوال می‌کند اما تهدید می‌شود وجود چنین قضایایی قابل قبول نیست. آرزو‌هایی در شورای سوم داشتیم که خوشحال بودیم در شورای پنجم حل شده است اما امروز میبینم که این چنین نیست.

اسوتچی افزود: هفته گذشته بندی در دستور جلسه آمد اما حذف شد و دلیل آن مشخص نشد.
وی گفت: اگر وقت می‌گذاریم‌ و بودجه و تعرفه تصویب می‌کنیم نباید خلاف آن انجام‌شود.

محرم محمدزاده نیز در ادامه اظهار داشت: درخواست داریم در زمان نوشتن دستور جلسه زمانی برای تذکر اعضای شورا در نظر گرفته شود.
وی اضافه کرد: در سی و یکم اردیبهشت سال 98  طرحی در خصوص حمایت از مشاغل خانگی،  هنرمندان، آرایشگران و سایر اقشار به تصویب رسید و با تایید فرمانداری به مناطق ارجاع شد اما امروز خانم هایی که سرپرست خانواده هستند با تهدیدهای از جانب کارمندهای شهرداری روبرو می‌شوند مبنی بر این که این مصوبه را تفسیر می‌کنیم و شهروندان را به مشکل می‌اندازند.

عضو شورای اسلامی شهر تبریز تصریح کرد: در تبریز اخیراً پول زوری از کارتن جمع کن ها گرفته می‌شود که این کارگران را گرفته و بازور گویی این کارتن ها را از آنها گرفته و خودشان به قیمت بالا به فروش می‌رسانند.
وی در بخش دیگری از تذکر خود اضافه کرد: دکتر پوراقدم که خانه قدیمی در پیاده راه ارک دارد که مطب  ایشان بوده و خانواده این پزشک اعلام‌آمادگی کردند که این محل با تملک شهرداری به موزه پزشکی تبدیل شود.
محمدزاده همچنین خواستار تعیین تکلیف هزینه‌های بالا در میارمیار شد.

علی آجودان زاده نایب رییس شورای اسلامی شهر تبریز نیز همچنین با تبریک روز وکیل مدافع تاکید کرد: سال گذشته با همکاری های صورت گرفته یکی از خیابان ها به نام وکیل مدافع نامگذاری شد.

 آجودان زاده تصریح کرد: برخی از مناطق همچنان با وجود لغو دریافت مبلغ خودیاری، این مبلغ را دریافت می کنند و به نحوی پول زور از شهروندان گرفته و موجب نارضایتی در میان شهروندان شده اند.
وی افزود: امروز حساب مبلغ املاک شهروندان قانونی و احتساب عوارض آن غیر قانونی است.

نایب رییس شورای اسلامی شهر تبریز گفت: ما تعرفه عوارض محلی را تصویب کردیم قرار نیست که آنها را کنار گذاشته و با ماشین حساب برای مردم ارزش افزوده بالا ایجاد کنیم.


 
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.