تاریخ : يکشنبه 3 اسفند 1399
کد 4306

زبان مادری روح و میراث معنوی بشریت است

رییس شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به 21 فوریه سالروز جهانی زبان مادری گفت: زبان مادری روح و میراث معنوی بشریت است.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر تبریز، شهرام دبیری اضافه کرد: افراد بسیار اندکی وجود دارند که از زبان مادر خود استفاده نکرده و از آن لذت نبرند.
وی با بیان اینکه انسان ها احساسات خود را با زبان مادری می‌توانند بهتر بیان کنند اظهار داشت: سالروز زبان مادری موجب پیوند بیشتر فرهنگ های زبانی خواهد شد.
رییس شورای اسلامی شهر تبریز اظهار داشت: همه حق دارند به زبان مادر بخوانند و بنویسند این یک اصل قانونی است و مقام معظم رهبری نیز بارها به آن ‌تاکید داشتند.
دبیری تصریح کرد: برای همه واجب است تا موجب گسترش و بالندگی زبان مادری خود شوند و همواره وجود زبان های مختلف موجب همکاری و پیوند در کشور می‌شود و باید همانند یک گنج از زبان مادری خود حراست کنیم.
دبیری در ادامه با اشاره به مصوبه شورای شهر در خصوص تراکم‌ مازاد گفت: ضریب یک ونیم در محاسبه ها، محاسبه می‌شود که مصوبه شورا این بند را ندارد و فرمانداری نیز آن را تایید نکرده است.
وی اضافه کرد: از شهرداری انتظار داریم هرچه سریعتر این ضریب یک و نیم را حذف کند و مبالغ اخذ شده نیز عودت داده شود.

رییس شورای اسلامی شهر تبریز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نامگذاری سال جاری به عنوان سال فضای سبز اظهارداشت: درخصوص نامگذاری سال جاری متاسفانه نتوانسته ایم به اهداف خود دست یابیم و از این روزاین امر باید با جدیت پیگیری شود تا  بتوانیم به قولی که داده شده عمل کنیم .
شهرام دبیری اضافه کرد : در جلسه آتی شورای شهر درخصوص اقدامات انجام ‌شده در خصوص فضای سبز گزارش داده شود.

وی همچنین با اشاره به حادثه قطار شهری افزود: گزارش این حادثه به کمیسیون عمران ارجاع شده و کمیسیون عمران گزارش خود را از بررسی علت این حادثه ارایه کند.
دبیری انتصاب رسول خطیبی به عنوان سرمربی تراکتور را تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد تا این تیم با همراهی هوادارن در لیگ برتر و لیگ ‌قهرمانان آسیا افتخار آفرینی کند.
در ادامه سونیا اندیش رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تبریز در خصوص گزارش علت حادثه قطار شهری گفت: در این خصوص تمامی اعضای کمیسیون و کارشناسان این کمیسیون  جهت بررسی موضوع در محل حادثه حاضر شدند و این امر که چگونه از تکرار این حادثه جلوگیری شود مورد بررسی است.
وی اضافه کرد: گروه های کارشناسی مشهد و تهران در تبریز حضوریافتند و نظر کارشناسی هفته گذشته ارائه شده است که مغایرت هایی وجود دارد که باید هماهنگی های لازم جهت رفع مغایرت ها انجام‌ شود.
 
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.