تاریخ : يکشنبه 12 مرداد 1399
کد 3923

بررسی مشکلات طرح امتداد خیابان 42 متری

دستور چهارم جلسه مبنی بر بررسی مشکلات طرح امتداد خیابان 42 متری در دستور کار قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تبریز، فریدون بابایی اقدم در ابتدا ضمن گلایه از اطاله ی رسیدگی به این دستور جلسه گفت:  موضوع خیابان ۴۲ متری چندین بار در دستور جلسه قرار گرفت اما متاسفانه چندین جلسه است که با توجه به اتمام وقت جلسه مورد بررسی قرار نمیگیرد.
وی اظهار داشت: از دوره چهارم شورای شهر عدم‌توافقی میان حوزه شهرسازی و عمرانی وجود دارد.
رییس کمیسیون شهرسازی و معماری اظهار داشت: حوزه شهری موافق اجرای پروژه و حوزه عمرانی به دلایل فنی مخالف اجرای پروژه‌هستند.
بابایی اقدم با اشاره به اختلاف بین حوزه شهرسازی و عمرانی تصریح کرد: این امر موجب متضرر شدن شهروندان شده‌ است .
عضو شورای اسلامی شهر تبریز تاکید کرد: مشاوری‌ که مشاور طرح تفضیلی تبریز بود برای این پروژه انتخاب شد و مقرر شد نتیجه این اقدامات برای اجرا تصوبب شود تا تبعات اجتماعی پس از اجرای پروژه ایجاد نشود.
وی اضافه کرد: بخشی از شهروندان تبریزی در این‌منطقه بلاتکلیف هستند و مسائل و آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی در این منطقه به وجود آورده که لازم است هرچه سریعتر نسبت به اجرای یکی از طرح ها توافق شود.
فریدون بابایی اقدم گفت: در طول ۳ سال گذشته شهرداری نه ‌تنها اقدامی در در این منطقه انجام‌نداده بلکه تحقق بودجه‌ای نیز صفر است.
وی تاکید کرد: لازم است تا مشکلات شهروندان در این محله بررسی و حل شود.
 نایب رییس شورای اسلامی شهر تبریز در این خصوص گفت:  یکی از بهترین عملکرد‌های شورای پنجم تجمیع و هوشمندسازی کمیسیون‌های ماده ۱۰۰ است.
سونیا اندیش تصریح کرد: جای سوال دارد چرا زمانیکه طرح خیابان ۴۲ متری تصویب شده اختلاف ارتفاع آن را مورد توجه قرار نداده اند.
وی اظهار داشت: معلوم نیست چه کسی و کدام مشاور با وجود چنین اختلاف ارتفاعی اجرای چنین خیابانی را تصویب کرده است .
اندیش تاکید کرد: امروز قبل از اسرار بر اجرای پروژه های باطل باید به صورت کارشناسی و با دقت مضاعف به آن توجه شود.
خزانه دار شورای اسلامی شهر تبریز همچنین با بیان اینکه در خصوص تجمیع کمیسیون‌های ماده ۱۰۰ تشکر و قدردانی می‌کنیم گفت: آیا وقتی در نقطه‌ای اختلاف ارتفاع وجود دارد نباید به آن خدمات ارائه شود؟
غلامحسین مسعودی ریحان  اضافه کرد: نباید به بهانه وجود اختلاف ارتفاع اجرای پروژه‌های خدمات رسانی به حاشیه شهر و اقشار کم برخوردار را کنار گذاشت.
وی افزود: همه ما باید با همکاری یکدیگر نسبت به اجرای پروژه خیابان ۴۲ متری اقدام کنیم.
عبداله تقی‌پور گفت:  یکی از راهکار‌های توانمند‌سازی نقاط حاشیه نشین شریان سازی است.
وی اظهارداشت: مشاور پروژه خیابان ۴۲ متری نسبت به تملک زمین‌های اطراف پروژه نیز مطالعه کند تا بخشی از مشکلات اجرای پروژه با بدنه سازی حل شود.
فریدون بابایی اقدم گفت: چند هزارنفر از شهروندان تبریز در حاشیه خیابان ۴۲ متری در بدترین شرایط زندگی می‌کنند که لازم است ما نسبت به حل این مشکلات اقدان کنیم.‌
وی تاکید کرد: شهرداری برای حل مشکل راهکار پیدا کند  چرا که وضعیت موجود قابل قبول نیست.
محمد باقربهشتی اظهار داشت: در احکام برنامه شورای فنی فضای سبز و خدمات شهری بالاترین مرجع تصمیم گیری در خصوص اجرای خیابان ۴۲ متری است که لازم است کمیسیون تشکیل شود.
شکور اکبرنژاد نیز با بیان اینکه تا زمانی که با بودجه شهرداری نسبت به اجرای پروژه‌ها اقدام شود وضعیت همانند حال حاضر خواهد بود.
محرم محمدزاده در این خصوص اظهار داشت: در حاشیه خیابان ۴۲ متری چندین هزار خانه کوچک که  انسانهای بسیاری درآنجا زندگی می‌کنند وجود دارد، باید برای حل مشکل راهکار پیدا شود .
وی تاکید کرد: انسان‌هایی که در حاشیه این خاته زندگی می‌کنند چشم انتظار رفع این مشکلات هستند .
رییس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری تصریح کرد: باید با همکاری شورا وشهرداری، استانداری و نمایندگان مجلس نسبت به رفع مشکلات خیابان ۴۲ متری اقدام شود.
 
 
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.