تاریخ : يکشنبه 12 مرداد 1399
کد 3922

گزارش معاون شهرسازی و معماری شهرداری تبریز در خصوص کمیسیون ماده صد بررسی شد

دستور سوم جلسه شورای اسلامی شهر تبریز با ارائه گزارش معاون شهرسازی و معماری شهرداری تبریز در خصوص کمیسیون ماده صد بررسی شد.
 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تبریز معاون شهرسازی و معماری شهرداری تبریز در این جلسه با ارائه توضیحاتی برنامه‌ ها و اقدامات این معاونت در خصوص مسائل شهرسازی، وضعیت کارکنان، ایجاد سیستم هوشمند ابلاغ آخرین برنامه‌های معاونت را برای اعضای شورای شهر توضیح داد.
رییس شورای اسلامی شهر تبریز ضمن قدردانی از اقدامات انجام شده گفت: امیدوارم با اقدامات انجام شده هر روز به سمت شهر هوشمند پیش برویم.
سعید نیکوخصلت با قدردانی از اقدامات صورت گرفته تاکید کرد: شفاف سازی و سلامت اداری ، کاهش خطا ، افزایش رضایت مندی و سرعت، کاهش مفقودی پرونده ها‌، کاهش مسائل زیست محیطی و بهداشتی، سریعتر شدن پاسخگویی و ازبین رفتن رانت، ارزیابی آمار و مشخص شدن درآمد و جریمه ها در کم‌ترین زمان ممکن صورت گرفته است.
فرج محمد قلی‌زاده نیز گفت: از اقدامات شهرداری و معاونت شهرسازی در خصوص اصلاح‌های انجام‌گرفته در حوزه شهرسازی و معماری قدردانی می‌کنیم که نیرو های کارآمد را به این حوزه آورده‌اند.
وی اضافه کرد: از تلاش‌های قوه قضائیه نیز تشکر می‌کنیم و واضح است که زحمات نمایندگان استانداری نیز در این خصوص بسیار مثبت است.
قلیزاده تصریح کرد: سالم سازی سیستم افزایش سرعت رسیدگی و شفاف سازی از جمله اقدامات در راستای سالم سازی سیستم شهرسازی و رعایت حقوق شهروندان است.
عضو شورای اسلامی شهر تبریز گفت: سیستم شهرسازی الکترونیکی، سیستمی شده که موجب کاهش تخلفات می‌شود.
وی تاکید کرد: قطع رابطه تشکیل دهنده پرونده و تصمیم گیران نیز از جمله بعد‌های مثبت است.
قلیزاده تاکید کرد: ابلاغ ها از دستی به الکترونیکی تبدیل شده و مدت زمان ابلاغ کاهش یافته و دیگر دستی نیست و تصمیم گیری ها به صورت الکترونیک به شهروندان اطلاع رسانی می‌شود.
عضو شورای اسلامی شهر تبریز تصریح کرد:  چک لیستی از تجربیات تبریز و شهرهای مختلف در این زمینه تهیه شده که بسیار در اجرای سیستم کارساز بوده است.
وی تاکید کرد: اجرای احکام متمرکز نیز شروع شده که بدون آن سیستم جدید کامل نمی‌شد. بحث ساماندهی ارجاع موضوعات به کارشناسان رسمی نیز کار مثبتی است که اکنون به صورت سیستمی انجام می‌شود و به تخصص توجه می‌شود.
شکور اکبرنژاد نیز با تبریک عید غدیر و قربان و تشکر از اقدامات انجام‌گرفته در معاونت شهرسازی گفت: اقدامات خوبی انجام گرفته اما لازم است برخی اقدامات مکمل دیگر نیز انجام شود.
وی افزود: مدیران با سابقه نسبت به تربیت نیرو‌های جانشین اقدام کنند.
اکبرنژاد ضمن انتقاد از ازدهام در جلسات شورای اسلامی شهر تبریز گفت: برگزای جلسات سنگین چه در صحن شورا و چه در زیرزمین شهرداری موجب افزایش انتقال ویروس می شود.
عبداله تقی‌پور نیز گفت: تجربیات و اقدامات انجام گرفته در معاونت شهرسازی در کمیسیون‌های بند بیست نیز انجام شود.
محمد حسن اسوتچی گفت: از اقدامات و زمینه‌سازی‌های انجام گرفته در معاونت شهرسازی تشکر می‌کنیم.
وی افزود: انجام کار کارشناسی و ارجاع به کارشناسان نشان می‌دهد موفقیت افزایش می‌یابد که امیدواریم در سایر زمینه‌های شهرداری نیز انجام شود.
شهرام دبیری اظهار داشت: از اقدامات معاونت شهرسازی قدردانی می‌کنیم و امیدواریم این اقدامات در سایر زمینه‌ها نیز انجام شود.
 
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.