تاریخ : پنجشنبه 26 تير 1399
کد 3885

ساماندهی خانه استاد شهریار در اولویت شهرداری باشد

اعضای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تبریز با تاکید بر ساماندهی‌ و بهسازی خانه استاد شهریار از شهرداری منطقه ۸ و سـازمان توسـعه گردشـگری شهرداری خواستار ساماندهی و ارائه چشم‌انداز گردشگری خانه استاد شهریار شدند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تبریز  شکور اکبرنژاد رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تبریز با بیان‌اینکه تنها با تملک یکی از خانه های مجاور نمی‌‌توان خانه استاد شهریار را گسترش داد گفت: باید برای حفظ و گسترش خانه استاد شهریار برنامه ریزی مناسبی وجود داشته ‌باشد.

فرج محمد قلی‌زاده دیگر عضو کمیسیون نیز با بیان اینکه  گنج‌های سرشار ادبی فرهنگی و علمی در تبریز وجود دارد گفت: عدم‌ توجه به آنها موجب از دست رفتن این‌ آثار گرانبها خواهد شد و در آینده ما را با مشکل از بین رفتن آثار تاریخی روبرو خواهد کرد.
وی با بیان اینکه بهترین ابزار تعلیم و تربیت الگوسازی است گفت: ما از اسطوره های‌ خود غافل شدیم همانند استاد شهریار که معلوم نیست دیگر همانند آن در دنیا به وجود بیاید یا نه که وضعیت خانه آن قابل قبول نیست.
این عضو شورای شهر تبریز گفت: وضعیت نگهداری اماکن تاریخی خوب نیست که باید برای نگهداری مناسب از این اماکن و دارایی ها اقدام شود .
وی با اشاره به اینکه جلسات کمیسیون فرهنگی با محوریت آثار تاریخی و فرهنگی به صورت فوق‌العاده برگزار شود افزود: با اینکار هماهنگی‌ های ‌ لازم برای بهبود وضعیت نگهداری آثار تاریخی تبریز به‌ وجود آید و تکلیف بافت تاریخی شهر مشخص شود.
قلی‌زاده گفت: دو برنامه برای بهبود وضعیت خانه استاد شهریار در نظر گرفته شود یکی کوتاه مدت برای خروج از وضعیت فعلی و دیگری بلند مدت تا این خانه مهم از وضعیت فعلی خارج شود و به یکی از مکان‌های فاخر گردشگری در شهر تبدیل شود که در شان استاد شهریار باشد.

سعید نیکوخصلت دیگر عضو شورای شهر و کمیسیون فرهنگی و اجتماعی نیز با بیان‌ اینکه باید خانه‌ شهریار را به نحوی نگهداری کنیم که گردشگران در لحظه ورود بدانند به یک خانه مهم و محترم وارد می‌شوند گفت: در حال حاضر پیش‌نیاز‌های طراحی مکانی به این اهمیت در محله‌ای‌ که این خانه واقع شده وجود ندارد که باید این پیش نیاز‌ها ایجاد شود.
وی با بیان اینکه باید چشم انداز اتصال خانه شهریار به سیستم گردشگری تبریز مشخص شود گفت: وضع موجود قابل قبول نیست و باید اصلاح شود.
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.