تاریخ : شنبه 21 تير 1399
کد 3874

لزوم توجه به نظرات کارشناسی/ مدیریت منابع در فضای سبز تبریز در اولویت باشد

رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تبریز گفت: برای افزایش بهره وری و موفقیت‌ پروژه‌ها باید به نظرات کارشناسی توجه و استفاده کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تبریز محرم محمدزاده در جلسه کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه باید به نظرات کارشناسی اهمیت داد گفت: متاسفانه در تبریز به طور شایسته به نظرات کارشناسان توجه نمی‌شود.
وی با بیان اینکه هر کاری که بدون نظرات کارشناسی انجام شود محکوم به شکست است گفت: در گلکاری‌های فصل بهار شاهد نبود این نظرات کارشناسی بودیم، درحالیکه مردم را دعوت به عدم خروج از منزل می‌کردیم در شهر گلکاری های انبوه انجام می‌دادیم که این نوع طرح ها فاقد نظر کارشناسی هستند.
محمدزاده افزود: امروز در کشور‌های پیشرفته در مدیریت شهری مدیران از نظرات کارشناسان استفاده می‌کنند چراکه مدیران دانش لازم در تمام زمینه‌ها را ندارند.

سعید نیکوخصلت عضو کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تبریز نیز با بیان اینکه بارها در خصوص مدیریت فضای سبز نظرات کارشناسان را جویا شدیم اما این نظرات در مدیریت استفاده نشده است گفت: باید از نظرات کارشناسی در اجرا نیز استفاده کرد.
وی با بیان اینکه در فضای سبز دست و دلبازانه برخورد کنیم گفت: تاثیر گلکاری و گسترش فضای سبز بر شهروندان بسیار مثبت است اما باید هزینه کرد مالی فضای سبز را بررسی کنیم.
وی با اشاره به اینکه بهترین استعداد یابی ها در ورزش چشمان مربیان است گفت: در فضای سبز نیز کارشناسان هستند که می‌توانند با کمترین بررسی گونه مناسب برای استفاده را تایید کنند.

تقی‌پور دیگر عضو کمیسیون نیز با بیان اینکه نافی زحمات انجام گرفته در فضای سبز تبریز نیستیم گفت: اینکه هزینه کرد مالی فضای سبز ارائه شود کار درستی است اما باید برای فضای سبز تبریز نسخه مجزا نوشته شود و هزینه کردها در راستای توسعه پایدار باشد.
وی با بیان اینکه باید به سمت مدیریت منابع در فضای سبز تبریز حرکت کنیم گفت: به مقدار کافی آب برای آبیاری فضای سبز تبریز وجود دارد اما به دلیل نبود مدیریت مناسب شاهد هدر رفت آن هستیم.

لازم به ذکر است در این جلسه موضوع هئیت مدیره سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تبریز، جنگل‌کاری شهری و عملکرد و نیاز‌های آتشنشانی تبریز بررسی وتصمیم گیری شد.
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.