تاریخ : يکشنبه 8 تير 1399
کد 3852

در تذکر اعضای شورای شهر تبریز مطرح‌ شد:

شهرداری توجهی به مصوبات شورای شهر ندارد/ وضعیت روستا‌های حریم و و محدوده شهر تبریز مشخص شود/ اجرای مزایدات‌ عمرانی‌ حمل و نقل در اولویت باشد

عضو شورای شهر تبریز گفت: شهرداری توجهی به مصوبات شورای شهر در زمینه‌های اعمال تخفیف و دیگر موضوعات ندارد که باید هرچه سریعتر نسبت به اعمال مصوبات شورای شهر اقدام کنند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر تبریز محرم محمدزاده در تذکری گفت: بخشودگی های تصویب  شده در اسفند و فروردین تصویب شد اما سازمان‌های شهرداری آنها‌ را اجرا نمی‌کنند و بهانه آنها عدم ارسال نامه است. 
وی با بیان‌ اینکه مقرر شده مشاغل فعال در کاربری‌های مسکونی(مشاغل خانگی) در صورت نداشتن مشکل از طرف بند ۲۰ ادامه کار بدهند گفت: اما شهرداران مناطق این موضوع را قبول نمی‌کنند و مصوبه شورای اجرا نمی‌شود و این پرونده‌ها به ماده ۱۰۰ ارجاع داده‌ می‌شود.

محمدزاده افزود: شهروندان برخی تخلفات ساختمانی را به ۱۳۷ گزارش می‌ دهند اما توجهی نمی‌شود و جواب این است که از آنها خسارت گرفته خواهد شد که این سخنان در تضاد با هدف اجرای این سامانه است.
این عضو شورای شهر با بیان اینکه بیمه فرش بافان‌ به صورت کامل پرداخت نمی‌شود گفت: تنها ۱۵ روز از بیمه های این هنرمندان کارگر پرداخت می‌شود که لازم است رسیدگی گردد چرا که ما شورای شهرداری نیستیم بلکه شورای کل شهر هستیم .
وی با اشاره به بازدید اعضای شورا از محلات محروم شهر گفت: فاضلاب، نبود کلینیک و چراغ راهنمایی ازجمله مشکلات مردم شهرک آخماقیه است که لازم است رسیدگی شود و نبود پل در کرکج‌ موجب ایجاد سوانح و فوت شهروندان می‌شود که بودجه اجرای پل دربودجه منطقه ۵ لحاظ شده و لازم است رسیدگی شود.

همچنین  فریدون بابایی اقدم با اشاره به نامه فرمانداری در خصوص ارائه خدمات به روستا‌های الحاقی گفت: نامه فرمانداری مبنی بر اینکه روستا‌های اطراف به صورت محله در تبریز محسوب شود که دو روستای فتح آباد و کرکج‌  نیامده است که باید این دو روستا نیز دیده شود.
وی افزود: در ادامه آن فرمانداری گفته شهرداری در روستاهای اوغولو‌ و سهلان هزینه عمرانی  نکند اما به عنوان روستا‌های حریم می‌تواند در آنها هزینه کند که خواستار شفاف سازی در خصوص روستا‌های الحاقی و حریم و عدم تبعیض در این خصوص هستیم.
بابایی اقدم با بیان اینکه حذف کد‌های الحاقی با تصویب هیئت دولت امکانپذیر است گفت: اگر هیئت دولت این را مصوب کرده مصوبه هیئت دولت ارائه شود در غیر این صورت این نامه ها درست نیست و باید تکلیف روستا‌های الحاقی و حریم معلوم شود.
این عضو شورای شهر گفت:قرار نیست که هرجا به نفع بود الحاقی‌ انجام ‌شود و هرموقع نبود انجام نشود الحاقی شدن یا نشدن براساس تصمیم هیئت دولت است نه مدیران دیگر.

وی با بیان اینکه اعضای شورای شهر که می‌گویند به روستا‌هایی‌ که فرمانداری گفته خدمات ندهید، نباید اینگونه سخن بگویند چرا که در انتخابات شورای شهر از همین روستا‌ها برای انتخاب اعضا رای داده‌اند و صندوق رای وجود داشته گفت؛ معاون خدمات شهرداری بازخواست می‌شود که چرا به این روستا‌ها خدمات داده‌ اما باید به این روستا‌ها خدمات می‌دادند چون در آنجا انتخابات شورای‌ شهر تبریز برگزار شده و بودجه‌های عمرانی نیز برای ارایه خدمات در نظرگرفته شده لست.
بابایی اقدم با بیان اینکه وجود دهیاری در ۳ روستای محدوده شهر تبریز غیرقانونی است و لازم است شورای استان و شهرستان این تخلف را پیگیری کنند گفت: روستا‌هایی که گفته می‌شود در حریم‌هستند اینگونه نیست و آنها در محدوده تبریز و روستا‌های الحاقی تبریز هستند.

عبداله‌ تقی‌پور دیگر عضو شورای شهر تبریز در تذکری گفت: وقتی موضوعی به کمیسیون‌‌ها برای بررسی ارجا می‌شود کمیسیون ها موظف‌اند افراد دخیل را دعوت و از آنها جواب خواهی‌ کنند که این کار در خصوص ارائه خدمات به روستا‌های حریم تبریز انجام شده و همواره سعی کرده‌ایم‌ از دخالت در اجرا پرهیز کنیم.
وی باردیگر با اشاره به تاخیر در اجرای پروژه های عمرانی حمل ونقل و ترافیک گفت: امروز ۸ تیر است اما هیچ مزایده‌ای برای پروژه‌های حمل ونقل برگزار نشده است.
وی با بیان اینکه در حوزه معاونت حمل و نقل ترافیک و سازمان حمل ونقل و ترافیک مشکلاتی در زمینه شرح وظایف و مسئولیت ها وجود دارد گفت: جذب اعتبارات در سازمان حمل و نقل و ترافیک نسبت به سال‌های گذشته کاهش‌ یافته است و حذف معاونت حمل ونقل مناطق موجب ایجاد مشکلات بسیاری شده که لازم است این معاونت در مناطق احیا شود تا کارایی سیستم ارتقا یابد.


علی آجودان زاده دیگر عضو شورای شهر تبریز نیز در تذکری با بیان اینکه سخت و زیان آور راهبران  قطار شهری که انواع بیماری‌های جسمی بینایی و شنوایی آنها را تهدید می‌کند پرداخت شود گفت: اینکار در مترو مشهد انجام می‌گیرد که شهرداری تبریز نیز لازم است پرداخت سخت و زیان آور بودن این عزیزان زحمتکش را در اولویت قراردهد.

وی با بیان اینکه براساس نامه وزارت کشور کد آبادی روستا‌ها حذف شده و مناطقی که برای ارائه گزارش دعوت می‌شود اکثرا ۱ میلیارد تومان هزینه در بودجه آنها در نظر گرفته شده اما برخی مناطق هزینه بیش از ۱ میلیارد و تا ۶ میلیارد نیز هزینه شده  و برخی مناطق اما هیچ هزینه‌ای نداشته‌اند‌.

شکور اکبر نژاد دیگر عضو شورای شهر تبریز نیز با بیان اینکه برخی اعضای شورای شهر در تذکرات  تند سخن‌ نگویند گفت: همه ما باید به سمت عدالت حرکت کنیم و این تنها راه حل مشکلات است.
وی همچنین با انتقاد از نحوه  چینش  زمان دستورجلسات صحن علنی  شورای شهر گفت: هیئت رئیسه شورای شهر موضوعات مطرح شده ناقص در جلسات را در جلسات بعدی بیاورند.
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.