تاریخ : پنجشنبه 5 تير 1399
کد 3846

امام جمعه تبریز عامل ایجاد وحدت و هماهنگی در استان/ زمینه‌های فسادزا در شهرداری برداشته می‌شود

شهردار تبریز گفت: امروز با وجود امام جمعه تبریز که پدرانه مسائل مختلف را رصد می‌کند هماهنگی و همکاری مناسبی در میان ادارات و ارگان‌ها به وجود آمده و اقدامات خوبی انجام شده است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تبریز، ایرج شهین باهر در دیدار با اعضای شورای شهر و شهردار شهر بروجرد با بیان اینکه تبریز شهر اولین ها شهر علامه‌ها و سرداران و پاکترین  شهر ایران و شهر بدون گدا است گفت: آماده همکاری و تبادل تجربیات با شهرداری و شورای شهر بروجرد هستیم.
وی با اشاره به تجربیات موفق مدیریت شهری تبریز در احیای بافت فرسوده گفت: ۲ هزار هکتار بافت فرسوده ۲۲۰ هکتار بافت حاشیه‌ نشینی‌ و همچنین قرارگیری بر روی گسل فعال که ۱۱ بار تبریز را با خاک یکسان کرده است از جمله چالش‌های شهری تبریز به حساب می‌آید

شهردار تبریز با بیان قداماتی که در راستای کاهش خطرات در زمان بلایای طبیعی در تبریز انجام گرفته است گفت: در زمینه بافت حاشیه‌ نشین و بافت فرسوده مکان هایی تحت عنوان پارک محله‌ای تاسیس می‌شود تا در زمان بحران کمک حال مدیریت بحران و اسکان شهروندان باشد که سال قبل ۳۰ پارک ساخته شده و امسال ۴۰ پارک  محله‌ای در این راستا ساخته خواهد شد.
وی افزود: در زمینه رفع حاشیه‌نشینی اقدام به به ساخت درجا کرده‌ا‌یم و از اقدامات آنکارا به عنوان شهر پیش رو در این زمینه استفاده می‌کنیم که مرحله به مرحله ساخته و تحویل داده خواهد شد .

شهین باهر با اشاره به اینکه در زمینه اصلاح بافت حاشیه‌ نشین قبلا ۲۱۷ واحد اجرا و تحویل شده و ۲۵۰ واحد درحال احداث است گفت:قصد داریم به مرور زمان حاشیه‌نشینی را کاملا اصلاح کنیم.
شهردار تبریز گفت: برای اولین بار در کشور شهرداری تبریز بلوک 2 و نیم هکتاری را برای ساماندهی بافت فرسود تملک کرده است.

 وی بابیان اینکه زمین‌ها در بافت فرسوده با قیمت ارزان خریداری می‌شود و با تجمیع و تفکیک کاربری جدید تعیین و ایجاد ارزش افزوده می‌کند گفت: این قطعات به قیمت بالاتر به فروش می.رسد که هم درآمدی برای شهرداری دارد و هم معضل بافت فرسوده را حل می‌کند.

ایرج شهین باهر با اشاره به اینکه بحث مدیریت واحد شهری که اغلب مسائل و مشکلات شهرداری ها در این زمینه است و به دلیل نبود تصمیم واحد موجب اتلاف سرمایه و وقت می‌شود گفت: هرموقع شورای شهر و شهرداری و مدیران استانی بایکدیگر همراه و همدل بودند پیشرفت در شهرها به وقوع پیوسته است .
وی افزود: سهم شهرداری ها از درآمد‌های دولت باید در زمان بودجه بندی رعایت شود که دولت همواره نسبت به کم کردن این بودجه ها اقدام می‌کند.
شهردار تبریز گفت: دولت باید در زمینه حمل ونقل عمومی نسبت به وظایف خود متعهد باشد اضهار کرد: در زمینه ساماندهی نیرو‌های شهرداری نیز در تلاش هستیم به شکل قانونی قرارداد ها مدیریت شده و از ورود افراد بدون حساب کتاب به شهرداری جلوگیری گردد.

وی با بیان اینکه اگر بسیاری از فعالیت‌ها امروز در تبریز انجام گرفته به دلیل هماهنگی و همکاری تمامی ارگان‌ها بوده است گفت: حضور امام جمعه محترم تبریز و نماینده ولی فقیه در استان که پدرانه به امورتوجه می‌کند موجب همدلی بیشتر ارگان‌ها شده است.

ایرج شهین باهر با بیان اینکه بیشترین فسادها در قسمت عمران شهرداری است گفت: که با کاهش بوروکراسی اداری و از میان برداشتن ترک تشریفات از این موضوع جلوگیری شده است.
شهردار تبریز با بیان اینکه کمیسیون‌های ماده  ۱۰۰ در شهرداری تبریز تجمیع شده است گفت: این کمیسیون‌ها یکی از زمینه های فساد زا بود که دیگر در شهرداری های مناطق کمیسیون ماده ۱۰۰ تشکیل نمی‌شود و تنها یک کمیسیون ماده 100 وجود دارد و تصمیم گیری‌ها به راحتی و به دور از فساد انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه در دو سال اخیر قسمتی از درآمد‌های شهرداری تبریز از زمینه مبارزه با فساد و مدیریت منابع بوده تامین شده است گفت: در ۲ سال گذشته ۳ هزار میلیارد تومان املاک شهرداری که از سیستم خارج شده بود را به شهرداری برگرداندیم. 
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.