تاریخ : پنجشنبه 5 تير 1399
کد 3842

لزوم توجه به نگهداری اماکن ورزشی شهرداری تبریز

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تبریز گفت: لازم است تا برای نگهداری از اماکن ورزشی شهرداری چاره‌اندیشی شود چراکه میلیارد‌ها پول صرف ایجاد این زیرساخت‌ها شده است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر تبریز شکور اکبرنژاد در جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تبریز با بیان اینکه لازم‌ است تبریز همسو‌ با سایر نقاط کشور در زمینه ایجاد مراکز علمی‌ و فناوری بررسی فعالیت های استارتاپی‌ ایجاد شود که شورای شهر و کمیسیون فرهنگی همواره بر این موضوع تاکید کرده ‌اند.

وی با بیان اینکه امروز باید با ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای پیشرفت‌های آینده تلاش کنیم افزود: با انجام کار کارشناسی می‌توانیم از بودجه‌های دولتی و همکاری شهرداری و بخش خصوصی مکان مناسبی برای استقرار استارتاپ‌ ها ایجاد کنیم.
وی همچنین با بیان بیان اینکه امروز باید برای نگهداری سالن‌های ورزش شهرداری تبریز چاره‌اندیشی کرد گفت: به‌جای اینکه سالن‌های جدید تاسیس شود با بودجه های سال ۹۹ اماکن فرهنگی موجود را که نیاز به بازسازی دارند بهسازی کنیم.

همچنین فرج محمد قلی‌زاده دیگر عضو کمیسیون‌ فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تبریز نیز در این جلسه با اشاره به لزوم جذب بودجه دولتی برای ایجاد مراکز استارتاپی‌ در تبریز گفت: با انجام کار کارشناسی باید اقدام به جذب بودجه دولتی کرد و نحوه شراکت سه جانبه دولت، شهرداری و بخش خصوصی مشخص گردد.

وی همچنین با انتقاد از وضع موجود نگهداری اماکن ورزشی شهرداری تبریز گفت: وضع موجود اصلاً قابل قبول نیست و باید معاونین عمرانی و فرهنگی ورزشی نسبت به نگهداری آنها بایکدیگر تعامل کنند.
این عضو شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه امسال اعتبارات مناسبی برای اماکن ورزشی در بودجه تعیین شده است گفت: سازمان فرهنگی می‌تواند از این ردیف بودجه ها با همکاری معاونت عمرانی برای نگهداری و بازسازی اماکن‌ ورزشی استفاده کند.

همچنین کریم صادق زاده عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تبریز با بیان اینکه همکاری‌ شهرداری تبریز و صدا و سیمای آذربایجان شرقی در زمینه ساخت سریال های فاخر بسیار ارزشمند است گفت: ساخت سریال جلال یک که از شبکه‌های مختلف سراسری پخش شد یک نمونه موفق از این موضوع می‌باشد.
وی با بیان‌ اینکه در مدیریت شهری باید به صورت یکسان نسبت به فعالیت در تمامی زمنیه‌‌های فرهنگی، هنری اجتماعی و عمرانی اقدام کرد گفت: فعالیت‌های فرهنگی از این قبیل نیز در کنار سایر فعالیت ها باید در اولویت قرار گیرد.
صادق زاده با اشاره به اینکه اعتلای فرهنگی و شناساندن  مفاخر در ساخت سریال جلال ۲ در اولویت قرار دارد گفت: در ساخت این سریال به معرفی مفاخر و افراد تاثیر گذار تبریز در انقلاب اسلامی اشاره خواهد شد که در این سریال حتی می‌توان به پیشرفتهای فرهنگی، اجتماعی و عمرانی شهر تبریز پس از انقلاب اسلامی اشاره کرد.

همچنین سعید نیکو‌خصلت دیگر عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تبریز در این جلسه با بیان اینکه باید نسبت به شناساندن اساتید، ورزشکاران و هنرمندان تبریز در سطح  کشور و بین‌الملل اقدام جدی شود گفت: متاسفانه امروز علیرغم گذشته نمی‌توانیم نوابغ تبریز را در زمینه های مختلف حمایت و ارتقا دهیم تا در عرصه‌های کشوری پتانسیل های آنها دیده شود.

وی افزود: اگر نسبت به پرورش پتانسیل های خود در تبریز اقدام نکنیم در آینده نزدیک مفاخر ما در گوشه شهر زندگی خواهند کرد و پتانسیل های آنها دیده نخواهد شد.
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.