تاریخ : سه شنبه 13 خرداد 1399
کد 3794

رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل و ترافیک؛

حمل و نقل عمومی به تنهایی برای رفع مشکلات ترافیکی کافی نیست

رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل و ترافیک گفت: موضوع حمل و نقل عمومی موضوع قابل تامل و حائز اهمیتی است که به تنهایی برای رفع مشکلات ترافیکی کافی نیست.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تبریز؛ عبداله تقی پور در مصاحبه تلوزیونی با برنامه شهریمیز اظهار داشت: توسعه معابر شهری الزاما موجب کاهش ترافیک نمیشود، چرا که با توسعه معابر تقاضای سفر نیز افزایش مییابد.
وی افزود: در حمل و نقل عمومی شهروندان باید شاهد سه فاکتور سفرهای راحت، ایمن و سریع باشند.
رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک اظهار داشت: قطع به یقین اگر ما شاهد این سه فاکتور در حمل و نقل عمومی باشیم شهروندان در حوزه استفاده از خودروهای شخصی بخاطر خطرات و سختی ها از گزینه حمل و نقل عمومی استفاده میکنند.
تقی پور با اشاره به پروژه قطار شهری تاکید کرد:  قطار شهری تبریز یک از برنامه های اولویت دار تبریز است که باتوجه به بازدید اخیر از خط یک قطار شهری شاهد پیشرفت چندانی دراین پروژه نبودیم و نواقصاتی را در آن شاهد هستیم.
عضو شورای اسلامی شهر تبریز تصریح کرد: در خصوص نواقصات فعلی پروژه قطار شهری و عدم پیشرفت جدی آن نمیتوان موضوع مالی را مطرح کرد، چرا که در بودجه سال جاری درصد قابل توجهی به حوزه عمران اختصاص داده شده است.
عبداله تقی پور گفت: هرچند وعده های مربوط به پروژه قطار شهری به موقع محقق نشده است اما بهره برداری از فاز سوم قطار شهری در گرو تلاشهای بسیاری بوده که به مرور شاهد افتتاح و بهره برداری از ایستگاه های این خط نیز خواهیم بود.
تقی پور با اشاره به سه  فاکتور سفر راحت، ایمن و سریع تصریح کرد: یکی ازاین فاکتورها فاصله زمانی و کاهش میزان زمان رسیدن مسافر به مقصد است.
رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک اضافه کرد: دومین مساله، مساله حمل نقل عمومی ترکیبی است.
وی افزود: برای مثال شهرکهای اقماری که در حوزه خط یک قطار شهری اند  با راه اندازی ایستگاه های ترکیبی و تعبیه اتوبوس در مسیرهای مختلف به جهت رسیدن مسافران به ایستگاه متروباعث کاهش طول مسیر و فاصله مسافر با مسیر خط یک می شود.
عضو شورای اسلامی شهر تبریز ادامه داد: در این زمینه ما هر لحظه میتوانیم در ایستگاه های اتوبوس زمان رسیدن اتوبوس به ایستگاه ها را مشخصا اعلام کنیم و در نهایت میزان ماشین های تک سرنشین را کاهش دهیم.
وی با اشاره به بودجه بخش عمران گفت: دو نکته حایز اهمیت از جمله هوشمند سازی و حمل و نقل عمومی در بخش عمران وجود دارد.
تقی پور گفت: در بخش حمل و نقل عمومی باید به نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی، نوسازی تاکسیرانی و در هوشمند سازی در حوزه شهرسازی، حوزه ترافیک و تجهیز سازمان فناوری اشاره کرد.
رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک گفت: تکلیف شورا در تمامی زمینه ها پیگیری لازم مطالبات و نظارت بر اجرای صحیح امور است.
 
 
 
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.