تاریخ : يکشنبه 11 خرداد 1399
کد 3790

رونمایی از کتاب احکام برنامه پنج ساله 1398-1402 شهرداري تبریز

از کتاب کتاب احکام برنامه پنج ساله 1398-1402 شهرداري تبریز رونمایی شد.
 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تبریز؛ این رونمایی در صحن علنی شورای اسلامی شهر تبریز و و با حضور اعضا شورای اسلامی شهر تبریز، شهردار تبریز و مدیران ارشد شهرداری تبریز رونمایی شد.
شهردار تبریز در این خصوص گفت: از زحمات دکتر بهشتی و مدیران شهرداری برای تدوین برنامه بلند مدت و پنج‌ ساله تشکر می‌کنیم. برای اولین‌بار تبریز با برنامه جلو می‌رود و اینگونه نیست که براساس سلایق برنامه ها جلو‌ رود.
ایرج شهین باهر اظهار داشت: رعایت برنامه ۱۲ ساله مهم است در شورای بعدی و در زمان مدیران بعدی نیز انجام شود. خصوصیت برنامه پنج ساله صرفه جویی در زمان و هزینه است و می‌توان در صورت ادامه دار بودن به ضمانت اجرایی آن ایمان داشت.
وی گفت: تقاضا داریم‌این برنامه در فرمانداری ثبت شود تا سال های بعد نیز بودجه نویسی براساس برنامه پنج ساله انجام‌شود تا این برنامه در سال های آینده مغفول نماند.
محمد باقر بهشتی اظهار داشت: برنامه پنج ساله شهرداری تبریز به برنامه پنج ساله شهر تبریز تبدیل شود تا برای تمامی دستگاه ها لازم الاجرا باشد.
وی افزود: برنامه ها در شهر تبریز ماهانه و سالانه است و طرح آمایش سرزمین با بسیاری از هزینه ها مغفول مانده است.
بهشتی تصریح کرد: می‌توانیم برنامه پنج ساله را به تصویب شورای برنامه ریزی استان برسانیم تا برای سایر دستگاه‌های اجرایی نیز لازم‌الاجرا باشد.
غلامحسین مسعودی ریحان با بیان اینکه تصویب برنامه اقدام خوبی است گفت: اما ما در شورای برنامه ریزی شهرستان و استان شهر هیچ نماینده‌ای که بتواند اظهار نظر کرده و رای بدهد نداریم‌.
عبداله تقی‌پور اظهار داشت: یکی از نکات مثبت برنامه پنج ساله همکاری مثبت دانشگاه شهرداری و نخبگان شهری بود.
وی افزود: در راستای تلاش‌های بسیار انجام‌شده باید در اجرای آن نیز با جدیت عمل کرد چرا که با عمل به احکام این برنامه می‌توانیم شهری امن، ایمن و پاک رقم ‌بزنیم.
سونیا اندیش نیز با تقدیر از اعضای شورای شهر،شهرداری و نخبگان دانشگاهی گفت: همواره می‌گفتیم ارتباط صنعت و دانشگاه در اولویت قرار گیرد اما در شورای پنجم در شهرداری تبریز دانشگاهی‌ها با دانش فنی روز به تدوین برنامه راهبردی عملیاتی شهرداری تبریز کمک کردند.
 
وی اظهار داشت: امیدواریم این برنامه و بودجه سال ۹۹ تبریز که براساس آن نوشته شده و اجرای پایش در اولویت ها قرارگیرد.
در پایان از کارشناسان شهرداری تبریز به نمایندگی از محققان و تدوینگران کتاب احکام برنامه پنج ساله 1398-1402 شهرداري تبریز تقدیر شد.powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.