تاریخ : شنبه 3 خرداد 1399
کد 3783

در جلسه کمیسیون فرهنگی‌و اجتماعی مطرح شد؛

بررسی آخرین وضعیت رفاهی، ورزشی و فرهنگی در محله قراملک تبریز

جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تبریز با ریاست شکور اکبرنژاد و‌ با محوریت موضوع بهبود وضعیت کتابخانه ها، اماکن ورزشی و فرهنگی،احیا هویت فرهنگی و ... در محله قراملک، برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تبریز؛ در ابتدا با بررسی در موضوع درخواست شورایاری قراملک مبنی بر تجهیز و توسعه کتابخانه فرهنگسرای حضرت رقیه (س) مقرر گردید در اولویت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز قرار گیرد و از این طریق و از بودجه سازمان، انجام گیرد.
در ادامه موضوع درخواست گسترش امکانات ورزش همگانی در محله قراملک بررسی شد و با تصمیم اعضا کمیسیون، سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی با شورایاری قراملک موظف به همکاری شد. همچنین سازمان موظف است لایحه ای را در خصوص واگذاری رایگان تایم ورزشی از اماکن ورزشی شهرداری برای محلات در راستای گسترش ورزش همگانی به کمیسیون ارائه نماید.
دستور جلسه مورد بررسی دیگر احیای هویت فرهنگی منطقه قراملک و جذب سرمایه های بخش خصوصی به منظور ایجاد عمران و آبادی و ایجاد اشتغال در منطقه و  پیرو مصوبه شورای اسلامی کلانشهر تبریز در سال 97 مبنی بر استقرار یادمان اصلی و کرم و همچنین در مورد حمام قدیمی قراملک مقرر گردید شهرداری تبریز، بسته های سرمایه گذاری برای حضور بخش خصوصی را در مدت 3 ماه  تهیه و برای تصویب به شورای شهر ارائه نماید.
همچنین شهرداری منطقه شش موظف شد تا یک ماه گزارش عملکرد خود در مورد احیای هویت تاریخی شنب غازان را به کمیسیون ارائه نماید.

در انتها این جلسه کریم‌صادق زاده با اشاره به تعطیلی موزه مشاغل‌از حمل اشیا این موزه با ماشین های نامناسب انتقاد کرد.
وی اظهار داشت: تعطیلی این موزه با توجه به اینکه در این مکان فرهنگ‌غنی مرتبط با مشاغل مختلف نمایش داده میشد، کار نادرستی بشمار می‌رود.
صادق زاده خواستار بازگشایی مجدد این موزه شد.
فرج محمد قلیزاده نیز ضمن محکوم کردن بسته شدن این موزه، خواستار رفع مشکلات و از سر گیری فعالیت این موزه شد.
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.