تاریخ : سه شنبه 30 ارديبهشت 1399
کد 3777

در تذکراتی جداگانه از سوی اعضا شورا مطرح شد؛

تصویب کاشت ۱ میلیون درخت انجام شده اما زمان کاشت درخت تمام شد/ همکاری برای کاشت درخت باید همه جانبه باشد

اعضا شورای اسلامی شهر تبریز در تذکراتی جداگانه خواستار رسیدگی به موضوع کاشت یک میلیون اصله درخت در تبریز شدند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تبریز؛ غلامحسین مسعودی ریحان گفت: از شهرداری بابت تصمیمات بزرگی که می‌گیریم‌ ولی نمی‌توانیم  به آن عمل کنیم تشکر می‌کنم.
وی در تذکر خود به شهردار تبریز اظهار داشت: در تصمیم گیری ها تصمیمات معقولی بگیریم که بتوانیم آنرا اجرا کنیم .
خزانه دار شورای اسلامی شهر تبریز تصریح کرد: تصویب کاشت ۱ میلیون درخت انجام شده اما زمان کاشت درخت تمام شد و نتوانستیم این تعداد را بکاریم علارغم اینکه به مردم گفتیم تبریز یک میلیون درخت دارد و امسال یک میلیون درخت نیز خواهیم‌ کاشت اما زمان کاشت تمام شد و نتوانستیم بکاریم.
عبداله تقی پور نیز در تذکر خود گفت: از تجمیع کمیسیون‌های ماده ۱۰۰ تشکر می‌کنم.ولی تجمیع کمیسیون‌های ماده ۲۰ انجام نشده که لطفا پیگیری شود.
رییس شورای اسلامی شهر تبریز نیز در پاسخ گفت: کمیسیون‌های ماده ۱۰۰ در مناطق تشکیل پیدا نمی‌کند که باید پیگیری شود که چرا تشکیل نشده است
شهردار تبریز در پاسخ گفت:  ماده ۱۰۰ کاملا غیر حضوری شده و کرونا باعث تسریع این روند شد. نقشه برداری کاملا سیستمی انجام خواهد شد.
ایرج شهین باهر تاکید کرد: در موضوع کاشت درخت باید لحاظ کنیم که همچنان درگیر کرونا هستیم و ۱۳۰ هزار اصله درخت تاکنون کاشته شده است.
وی اضافه کرد:  باید گفت کاشت‌های ما ریشه لخت نیست و تا پایان سال می‌توانیم ۱ میلیون اصله را بکاریم و تحویل دهیم.
در ادامه فریدون بابایی اقدم اظها داشت: در بحث گلکاری همکاری مناطق خوب بود اما درختکاری کم رنگ است. شاید تا اواخر خرداد و شاید در اسفند بتوانیم درخت بکاریم اما قیمت درخت بالا می‌رود که باید مدنظر داشته باشیم.
شهرام دبیری اظهار داشت: برخی مناطق آماده خرید درخت هستند اما هم پیدا کردن این مقدار درخت مشکل است و هم موضوع تایید خرید مشکل ساز است . مناطق می‌توانند درخت خریداری کنند و سازمان پارک‌ها بر این‌ کار نظارت کند.
غلامحسین مسعودی ریحان نیز در این خصوص گفت: اگر نمی‌توانیم این مقدار درخت را بکاریم شهردار به مردم بگوید نمی‌توانیم و چرایی آن را بگوید.
شهردار تبریز پاسخ داد:  می‌توانیم این درختان را بکاریم . و باید توجه کنیم که ما امسال درخت کمتر از چهار سال را نمی‌‌کاریم‌ و کیفیت را ارتقا داده‌ایم. خرید ۱ میلیون درخت از خود استان و سایر استان ها مشکل دارد.
وی افزود: مشکل تملک پادگان ارتش در باغشمال حل شده و با تملک این محل در این مکان درخت خواهیم کاشت.
در پایان سعید نیکو خصلت نیز افزود: درختانی  که کاشته می‌شود کیفیت بالایی دارند و تلفات کم خواهد بود که از این بابت خوشحالیم و باید مدنظر داشته باشیم که همه باید کمک کنیم تا این ۱ میلیون درخت کاشته شود.
 
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.