تاریخ : سه شنبه 30 ارديبهشت 1399
کد 3776

اسوتچی در تذکر میان دستور خود عنوان کرد:

پیگیری سریع  روال تبدیل وضعیت کارکنان شهرداری تبریز

محمد حسن اسوتچی گفت: روال  موضوع تبدیل وضعیت ها و قرارداد ها باید هرچه سریع تر مشخص شود .
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تبریز وی در تذکر میان دستور خود تصریح کرد: در سال های گذشته نیرو‌هایی جذب شهرداری شده که شورا و شهرداری آن‌هارا جذب کرده و جای  سوال دارد که تکلیف تبدیل وضعیت ها چه شد و یا چه افرادی مستحق تبدیل وضعیت هستند یا خیر.
اسوتچی تصریح کرد: اگر موضوع کش و قوس باشد افرادی که مقصر بوده اند را اعلام می‌کنیم‌.
این عضو شورای اسلامی شهر تبریز گفت: مشخص شود برنامه‌ای برای نحوه جذب نیرو در شهرداری وجود ندارد و زمانی که بدون برنامه نیرو جذب می‌شود  شاهد این موارد خواهیم بود.
وی تصریح کرد: نبود برنامه و جهت جذب نیرو در قالب های مختلف موجب بروز مشکلاتی شده است.
وی تاکید کرد: از بین نیرو های  تامین نیرو مسئول انتخاب کرده ایم و به آنها حکم داده ایم و یا به صورت مامور به خدمت به محلی خارج از شهرداری رفته و این د رحالیست که حقوق خود را از شهرداری میگیرد.
اسوتچی با بیان اینکه هرجایی که خودمان نظر نداشته ایم گفته ایم مجوز استخدام نداریم و  هر زمان نیاز دیدیم در قالب های مختلف نیرو جذب کردیم گفت: در شورای سوم طرحی آوردند که مسئولین دفاتر اعضای شورا از تامین نیرو به کار معین تبدیل شود که من مخالفت کردم و گفتم این موضوع باید با رعایت ضوابط  و برای تمامی افراد باشد.
عضو شورای اسلامی شهر تبریز گفت: قبل از تبدیل وضعیت نوع قرارداد ها مشخص شودهرموقع مشکل داریم می‌گوییم وزارت کشور تعیین خواهد کرد وزارت کشور زمانی می‌تواند در این خصوص اعلان نظر کند که وقتی نیرو ها جذب شدند مجوز صادر میکرد. اول شرایط جذب نیرو مشخص شود و سپس شرایط تبدیل وضعیت مشخص شود.
اسوتچی با اشاره به نحوه استخدام فرزند خود گفت: فرزندم بارها به من اصرار کرد که در شهرداری حضور داشته باشم ولی گفتم شرمنده‌ام اما امروز شاهد جذب افراد دیگر می شویم. فرزند خودم  وقتی دید از طریق من نمی‌تواند جذب شهرداری شود از طریق دیگران جذب شد.
وی گفت: سیاست گذاری جز‌ وظایف شورای شهر است و امیدوارم حرف  و حدیث ها و مشکلات ادامه نیابد و هرچه سریعتر حل و فصل شود.
 
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.