تاریخ : سه شنبه 30 ارديبهشت 1399
کد 3774

دومین دستور جلسه علنی شورای اسلامی شهر تبریز؛

بررسی مصوبات جلسه 38 کمیسیون سرمایه گذاری و بهبود فضای کسب و کار

دومین دستور جلسه علنی شورای اسلامی شهر تبریز، بررسی مصوبات  جلسه 38 کمیسیون سرمایه گذاری و بهبود فضای کسب و کار در دستور کار اعضا شورای اسلامی شهر تبریز قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی وامور بین الملل شورای اسلامی شهر تبریز، رییس کمیسیون سرمایه گذاری و بهبود فضای کسب و کاردر ابتدا بررسی این دستور جلسه گفت: در رابطه با حمایت از کسب و کار های آسیب دیده از کرونا تصمیم گیری هایی در این کمیسیون گرفته شده است.
غلامحسین مسعودی ریحان افزود: در این زمینه تخصیص کمک به اتوبوس های خصوصی بررسی و حل شد.
وی اضافه کرد: دستفروشانی که شهرداری منطقه ۸ شناسایی کرده مقرر شده کمک هزینه‌ای برای آنها از بودجه ۱۰ میلیاردی کرونا داده شود.
مسعودی ریحان تصریح کرد: موضوع کمک به تاکسی ها که افزایش ۳۱ درصدی نرخ کرایه نیز انجام شد اقدام مثبتی بود اما کافی نبود.
وی ادامه داد: اعضای کمیسیون به این نتیجه رسیدند که عوارض تاکسی ها در سال جاری بخشیده شود.
خزانه دار شورای اسلامی شهر تبریز گفت: تبلیغات رایگان و حمایت مالی از استارتاپ‌ های فعال و همچنین راه اندازی بازارچه  اینترنتی باید در اولویت قرار گیرد و میزان اهمیت آنها در موضوع کرونا مشخص گردید که لازم است حمایت مالی از آنها انجام شود.
مسعودی ریحان اضافه کرد: در اکثر کشور ها و شهر‌ ها مغازه ها و بازار ها تا آخر شب باز هستند. در ایام کرونا که که شاهد تعطیلی های گسترده بودیم و بسیاری متضرر شدند مجوز باز بودن مغازه ها تا آخر شب صادر شود چراکه هم جبران خسارت شود و هم اینکه سبک زندگی مردم تغییر کرده و مثل قبل مردم از ساعت ۹ به خانه نمی‌روند.
رییس شورای اسلامی شهر تبریز گفت: بند اول پیشنهاد کمیسیون اجرا شد وبند دوم نیز می‌تواند با اعمال تغییراتی توسط شهرداری اجرا شود.
شهرام دبیری تصریح کرد: سایر بندها نیز که درخصوص بخشودگی ها و مشوق ها است شهرداری بررسی و در قالب لایحه به شورا ارائه کند .
محمد باقربهشتی نیز بیان داشت: کل طرح‌هایی که اعضای شورا ارائه می‌دهند اگر بار مالی داشته باشند باید شهرداریآنها را  به صورت لایحه بیاورد .
فرج محمد قلی‌زاده  همچنین ادامه داد: اگر برخی مصوبات نیاز به ویرایش دارد هیات تطبیق نمی‌تواند تکلیف وضع کند این ویرایش ها باید در شورا انجام شود و آن یک میلیاردی که گفته اند به دستفروشان منطقه ۸ اختصاص دهید باید پیگیری شود تا سازوکار آن معلوم شود و از مشکلات بعدی جلوگیری شود.
دبیری در این خصوص گفت: نظر هیئت تطبیق  برخی ایرادات دارد  چراکه کلیت مصوبه شورا را تصویب کرده اند اما پیشنهادی برای ویرایش آن صادر نشده است.
عبداله تقی‌پور در این خصوص گفت: بنیاد مستضعفان مربوط به تمام ایران است چرا به دستفروشان تهران ۴ میلیارد بودجه داد ولی در تبریز خبری نیست، این بودجه باید برای تبریز نیز اختصاص یابد.
وی افزود: فرمانداری نمی‌تواند مصوبات شورا را  به شور گذاشته رد یا تایید کند و قبلا نیز مصوبات شورا را به مشورت گذاشته اند.
در ادامه شهردار تبریز تصریح کرد: در قالب پویش رحمت کمک هزینه های معیشتی برای رانندگان اتوبوس و دستفروشان اختصاص یافته است.
وی افزود: شهردار ۲۰ هزار بسته در پویش رحمت پیشبینی شده که ۱۳ هزار بسته ۵۰۰ الی ۶۰۰ هزار تومانی ارائه شده است
محمد باقر بهشتی گفت: از هیئت تطبیق خواسته شود مصوبات را براساس قانون رد یا تصویب کند
غلامحسین مسعودی ریحان تاکید کرد: تمام مصوبات شورای شهر تبریز با جدیت در هیئت تطبیق بررسی می‌شود و سعی می‌شود امور شهرداری تبریز تسهیل شود .
وی بیان داشت: هیئت تطبیق تنها پیشنهاد کرده که شهرداری کمک هزینه‌ای برای دستفروشانی‌ که شناسایی کرده ارائه کند.
مسعودی ریحان گفت: مصوب شده شهرداری یک میلیارد تومان‌ به پویش رحمت ارائه کند که تا کنون مبلغی داد نشده است.
فرج محمد قلی‌زاده با بیان اینکه در قانون باید و نباید وجود دارد و پیشنهاد جایی ندارد تاکید کرد: شهرداری باید توجه کند که براساس قانون پیگیری شود چرا که پیشنهاد قانون نیست.
قیلزاده تصریح کرد: برخی مصوبات کمیسیون‌ ها بدون مصوبه شورا برای اجرا ابلاغ می‌شود که ارزش قانونی و اجرایی ندارد.
شهرام دبیری گفت:  مصوبات کمیسیون به عنوان پیشنهاد و برای ارائه لایحه توسط شهرداری به شورا ارسال می‌شود و هیچگاه به صورت مصوبه ارسال نمی‌شود.
 
 
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.