تاریخ : پنجشنبه 24 بهمن 1398
کد 3615

بررسی نحوه برگزاری همایش نکوداشت زنده نامان

جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تبریز با بررسی موضوع نحوه برگزاری همایش نکوداشت زنده نامان برگزار شد.
 به گزارش روابط عمومی و امور بین املل شورای اسلامی شهر تبریز؛ معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز در ابتدا به تشریح رویکرد و برنامه های این همایش پرداخت.
در ادامه فرج محمد قلیزاده ضمن انتقاد از معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز به منظور عدم هماهنگی با شورای اسلامی شهر تبریز در جریان برنامه ریزی برگزاری این همایش گفت: برگزاری این همایش به مثابه شمشیر دولبه ای است که در صورت غفلت میتواند بجای نام آوری برای ما موجب برخی اتفاقات جبران ناپذیر شود.
وی اضافه کرد: بررسی بیشتر نحوه برگزاری و انتخاب نام آورانی از میان اقشار کمتر دیده شده و شهروندان نیز از جمله موضوعاتی است که باید در این زمینه بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
قلیزاده تاکید کرد: دایره انتخاب نام آوران نباید بصورت سلیقه ای و بر اساس برخی برداشتهای شخصی تنگ شود.
وی گفت: این دایره باید بر اساس اشل و اصولی بی طرف و گستره تر از وضعیت فعلی قرار گیرد.
در ادامه کریم صادق زاده نیز با اشاره به اقدامات کار آفرینان و ایجاد شغل در جامعه اظهار داشت: از کار آفرینان نیز به عنوان زنده نامان عرصه اقتصاد باید تجلیل شود.
وی اضافه کرد: این افراد یکی از موجبات آسایش و آرامش را در جامعه ایجاد میکنند.
سعید نیکو خصلت نیز با اشاره به اینکه زنده نامان و نام آوران تبریز در عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی  به عنوان چهره ملی نا شناخته باقی مانده اند گفت: این افراد باید به روشهای مختلف و با  استفاده از ابزارهایی همچون ترجمه برخی سخنرانی ها از زبان ترکی به فارسی و ارائه آن در رسانه های مختلف در کشور شناخته شوند.
شکور اکبرنژاد نیز ضمن قدردانی از اقدامات صورت گرفته طرح نکوداشت زنده نامان را مثبت ارزیابی کرد و گفت: در صورت امکان اجرای این همایش با حمایت و پشتیبانی موجب اجرای به موقع و مناسب این نکوداشت باشیم.
وی افزود: با در نظر گرفتن زمینه های مختلف و برنامه ریزی صحیح میتوان این همایش را به نحو احسنت انجام داد.
رییس شورای اسلامی شهر تبریز نیز با بیان اینکه نباید مانع اجرای این نکوداشت شویم تصریح کرد: برگزاری همایش نکوداشت زنده نامان در بودجه مشخص شده و در صورت امکان نباید مانعی برای اجرای آن شد.
شهرام دبیری گفت: در صورتیکه شهرداری آمادگی برای برگزاری این نکوداشت را نداشته باشد این طرح باید با بررسی بیشتر و برنامه ای مستحکم تر برای برگزاری آماده شود.
وی ضمن اشاره به انتخاب زنده نامان در این نکوداشت تاکید کرد: این انتخاب باید بصورت عادلانه و در زمینه های مختلف صورت بگیرد.
در ادامه این جلسه نماینده کانون هموفیلی استان به معرفی این کانون  پرداخته و خواستار مساعدت مالی براي احداث مجتمع درمانی ، رفاهی وخدمات مراقبتی بیماران شد.
 
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.