تاریخ : سه شنبه 24 دي 1398
کد 3549

در جلسه کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر تبریز عنوان شد:

خزانه متمرکز مشکلات مناطق شهرداری را حل می‌کند/ 50 درصد بودجه شهرداری عمرانی است

نائب رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تبریز گفت: اجرای خزانه متمرکز در شهرداری تبریز می‌تواند بسیاری از مشکلات مالی و پرداختی شهرداری‌های مناطق را حل کند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی‌ شهر تبریز فریدون بابایی اقدم نائب رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک با اشاره به فوت مرحوم محمد اشرف نیا رئیس فقید کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک گفت: فوت مرحوم اشرف نیا موجب ایجاد وقفه در برگزاری منظم جلسات کمیسیون شد اما با همکاری مهندس اندیش توانستیم دوباره جلسات را به صورت منظم تا زمان تعیین و تکلیف برگزار کنیم.
بابایی اقدم با اشاره به اهمیت کمیسیون عمران گفت: 50 درصد بودجه سالانه شهراری در زمینه عمران است که این نشان دهنده اهمیت بالای این کمیسیون و لزوم نظارت جدی شورای شهر در این زمینه است.
وی با اشاره به ارائه گزارش 9 ماهه عمرانی مناطق مختلف شهرداری در کمیسیون عمران گفت: به ترتیب از شهرداری‌های مناطق خواسته می‌شود تا گزارش عملکرد 9 ماهه خودرا ارائه دهند که امروز دو منطقه 7 و 8 شهرداری عملکرد خودرا ارائه کردند.
بابایی اقدم با اشاره به پروژه‌های مهم عمرانی شهرداری تبریز در سال 98 گفت: تکمیل خط یک مترو تا پایان سال یکی از اولویت‌های اصلی مدیریت شهری تبریز است که علارغم هزینه‌بر بودن، در شرایط اقتصادی موجود با توجه ویژه شهردار تبریز، مدیرعامل قطار شهری و همکاری نمایندگان مجلس پیگیری می‌شود.
نائب رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک با بیان اینکه اجرای یک کیلومتر پروژه قطار شهری 400 میلیارد تومان هزینه دارد گفت: باتمام مسائل و مشکلات موجود مدیریت شهری عزم خودرا برای اتمام خط یک و پیشبرد جدی سایر خطوط مترو به کار گرفته است.

سونیا اندیش  دبیر کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک نیز در این جلسه که عملکرد عمرانی مناطق 7 و 8 شهرداری تبریز بررسی می‌شد با بیان اینکه منطقه 8 تبریز ویترین گردشگری شهر محسوب می‌شود گفت: منطقه 8 آبروی فرهنگی و تاریخی تبریز است که باید توجه ویژه‌ای به این منطقه داشته ‌باشیم .
وی همچنین با اشاره به معظلات موجود در سنگ فرش چهارراه منصور گفت: این محل تبدیل به مکانی برای جمع شدن معتادین و انجام بسیاری از بزهکاری‌ها شده که لازم است متولی ساماندهی آن تعیین و هرچه‌ سریعتر نسبت به رفع مشکلات موجود اقدام شود .
اندیش بار دیگر با اشاره به اهمیت بالای منطقه 8 و بافت مرکزی تبریز ضمن انتقاد از عملکرد عمرانی این منطقه گفت: منطقه 8 در بحث‌های عمرانی باید بسیار فعال‌تر از وضع موجود عمل کند.

همچنین در این جلسه پور قربانی معاون عمرانی منطقه 8 با اشاره به اقدامات عمرانی انجام گرفته در سطح منطقه گفت:کل بودجه شهرداری منطقه 85 میلیارد تومان است که 35 میلیارد تومان آن مربوط به بودجه عمرانی است.
وی در ادامه با ارائه لیست اقدامات عمرانی انجام گرفته منطقه در 9 ماهه امسال گفت: اولویت اصلی منطقه انسان محور کردن معابر است .
وی با اشاره به حجم آسفالت ریزی در منطقه 8 بیان کرد:  در طول 9 ماهه امسال 6 هزار 466 تن آسفالت ریزی در منطقه انجام شده که 1 هزار و 466 تن مربوط به لکه‌گیری و 5هزار تن آن مربوط به آسفالت اساسی است.

همچنین اکبر پورخردمند شهردار منطقه 7 تبریز در این جلسه با ارائه گزارش عمرانی منطقه 7 در 9 ماهه امسال گفت: کل بودجه سالانه منطقه 83 میلیارد تومان است که 35 میلیارد تومان آن مربوط به پروژه‌های عمرانی است.
وی با بیان اینکه 16 پروژه فعال در سطح منطقه 7 وجود دارد گفت: 9 پروژه واگذار شده اند.
پورخردمند با بیان اینکه در 9 ماهه امسال 19 هزار تن آسفالت ریزی در سطح منطقه انجام شده است گفت: هدف ما در منطقه 7 افزایش سطح رفاه و سرانه فضای سبز است.

همچنین سونیا اندیش عضو کمیسیون عمران با تقدیر از عملکرد شهرداری منطقه 7 اقدامات انجام گرفته در این منطقه را بسیار خوب و روبه جلو ارزیابی کرد.
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.