تاریخ : سه شنبه 19 آذر 1398
کد 3459

شهردار تبریز

بدسلیقگی در حفظ بافتهای تاریخی  یکی از عوامل اصلی مشکلات این مناطق است

شهردار تبریز بدسلیقگی ها در حفظ و نگهداری و یا اختصاص این بافتها به برخی کاربری های نامتعارف را عامل اصلی ایجاد مشکلات در این مناطق و بافتها دانست.
 
 
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تبریز؛ ایرج شهین باهر در سفر به شهر کاشان و بازدید از مناطق تاریخی و فرهنگی این شهر گفت: نحوه رفتار و احیای بافت تاریخی و فرسوده جزو‌مواردی است که باید توجه ویژه ای به  آن شود.
وی ضمن قدردانی از اعضا شورای اسلامی شهر تبریز برای ایجاد فرصت بازدید از این شهر، تصریح کرد: این بازدید موجب انتقال تجربیات دو شهر در حوزه های تاریخی و فرهنگی شده و میتواند زمینه ای برای برخی اقدامات در جهت حفظ اصولی و اساسی بافتهای تاریخی در دو شهر باشد.
شهین باهر با اشاره به اینکه اقدامات انجام شده در کاشان در حوزه احیای بافت های تاریخی و فرسوده برای ما حایز اهمیت است تاکید کرد: نحوه برخورد با احیای بافت تاریخی و نحوه رفتار با سرمایه گذاران در احیای بافت های تاریخی توسط مدیریت شهری کاشان بسیار ارزشمنداست.
وی ادامه داد: شورای پنجم تبریز دو‌کار عظیمی آغاز کرده، یکی راه اندازی مرکز پژوهش های شهرداری و‌شورا که منجر به تدوین برنامه پنج ساله و‌دوازده ساله شده و‌ دیگری موضوع آموزش های شهروندی است چراکه معتقدیم موضوع آموزش های شهروندی بصورت رسمی در کشور اجرا نمی شود و شهروندان از کودکی یاد نمی گیرد که در زمان ترافیک و امورات شهروندی دیگرچگونه رفتار کنند.
شهردار تبریز در ادامه با اشاره به چاپ کتابهای آموزش شهروندی اظهار داشت: موضوعات آموزش شهروندی در قالب  ۲۶ نوع کتاب با استفاده از تجربیات کشور های استرلیا، امریکا و با تیراژ ۴۰۰ هزار جلد چاپ شده و امروزدر مقاطع پیش دبستانی تا پیش دانشگاهی جهت تدریس توسط مربیان آموزش دیده در مدارس توزیع شده است.
ایرج شهین باهر در پایان افزود: اگر فرزندان ما یاد بگیرند که با مشکلات شهری چگونه رفتار کنند هزینه های زیادی که در این موضوع هزینه می شوند بطور چشمگیری کاهش خواهد یافت.
 
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.