تاریخ : سه شنبه 19 آذر 1398
کد 3458

رییس شورای اسلامی شهر تبریز؛

مناسبتهای فرهنگی و اجتماعی وجوه مشترک تبریز و کاشان/ حمایت، هدایت و‌نظارت از مهمترین وظایف شورا در قبال شهرداری

رییس شورای اسلامی شهر تبریز وجوه مشترک میان دو شهر تبریز و کاشان در حوزه فرهنگی و اجتماعی را بسیار زیاد دانست.
 
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تبریز؛ شهرام دبیری در سفر به شهر کاشان و بازدید از مناطق تاریخی و فرهنگی این شهر با بیان اینکه دوران عضویت در شورا بسیار کوتاه است اضافه کرد: در این دوران کوتاه نباید از کوچکترین خدمت به شهروندان دریغ کنیم.
وی اتحاد شورا را اقتدار شورا دانست و تاکید کرد: اگر اعضا شورا اتحاد داشته باشند مقتدر نیز خواهند بود.
رییس شورای اسلامی شهر تبریز ادامه داد: بزرگترین موفقیت شورا استفاده از ظرفیت و‌پتانسیل مشارکت های مردمی است.
دبیری همچنین با بیان اینکه در مسیر اداه شهر مشکلات اقتصادی بسیاری وجود دارد تصریح کرد:  حدود ۱۷ تا ۱۸ درصد از درآمد های شهرداری به درآمدهای پایدار مرتبط است و با این وضعیت اداره شهرداری ها بسیار مشکل شده است.
رییس شورای اسلامی شهر تبریز ادامه داد: لایحه درآمد های پایدار شهرداری ها در مجلس در حال طرح است و اگر به درستی تصویب شود درآمد های پایدار شهرداری ها به چیزی حدود ۴۰ درصد خواهد رسید.
وی اظهار داشت: دولت چندین سال است که هیچ کمکی به شهرداری ها نکرده است در حالی که باید ۵۰ درصد از هزینه های ساخت مترو توسط دولت پرداخت می شد.
دبیری در ادامه با اشاره به اینکه در زمینه گردشگری باید از تجربیات شهر کاشان بهره برد؛ گفت: در زمینه گردشگری مشکلاتی در کل کشور وجود دارد  و سهم ایران ازدرآمد دو هزار میلیاردی گردشگری تنها 5 میلیارد است.
رییس شورای اسلامی شهر تبریز ادامه داد: چشم انداز ۱۲ ساله و برنامه ۵ ساله برای شهرداری تبریز تصویب شده است و سعی میکنیم بودجه سالانه شهرداری تبریز بر اساس همین برنامه ها تدوین و‌تصویب می شود.
وی اضافه کرد: برای تبادل گردشگران نیز می توان تفاهم نامه هایی منعقد کرد و برگزاری های هفته های فرهنگی در دوشهر قطعا مفید خواهد بود.
 
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.