تاریخ : يکشنبه 17 آذر 1398
کد 3457

رئیس دانشگاه تبریز؛

دانشگاه همیشه در رویداد های فرهنگی و اجتماعی پیشرو بوده است‌

میررضا مجیدی رییس دانشگاه تبریز که به مناسبت روز دانشجو هنراه با تعدادی از دانشجویان نخبه در صحن علنی شورا حاضر شده بود گفت: ۶۵ سال پیش دانشجویان برای آزادی کشور و استقلال ان قیام کردند و دانشگاه همیشه در رویداد های فرهنگی و اجتماعی پیشرو بوده است‌.

مجیدی افزود: پور شریفی تنها فرمانده ارشد جنگ  نیز در دانشگاه تبریز مشغول به علم  آموزشی بوده است.
وی تاکید کرد: امروز  دانشگاه نسل سوم و دانشگاه فناور است در کنار آموزش و پژوهش به حوزه کار آفرینی نیز توجه می‌شود . نسل چهارم دانشگاه ها بین ‌المللی است.
مجیدی با بیان اینکه باید دیوار بین دانشگاه و جامعه برداشته شود گفت: دانشگاهی دوام خواهد آورد که بین المللی باشد و با جامعه تعامل کند.
وی اضافه کرد: تازمانی که لوله نفت باز است مشکلات اقتصادی در کشور وجود خواهند داشت .
رییس دانشگاه تبریز با بیان اینکه پیشرفتی که امروز در ترکیه وجود دارد در سایه نبود نفت به وجود آمده‌ است  تصریح کرد: آنها به این نتیجه که مسیر توسعه از دانشگاه می‌گذرد ایمان آورده‌اند اما ما دانشگاه را باور نکرده‌ایم و توجه نکردیم که مسیر توسعه جامعه از دانشگاه می‌گذرد .
میررضا مجیدی اظهار داشت: اگر بخواهیم کشور مستقل باشد باید علم را تولید و در زمینه های مختلف از آن استفاده کینم تا هزینه تولید علم جبران شود.
وی گفت: کاش دنیا مارا تحریم کند و نفت مارا نخرد تا وابستگی ایران به نفت ازبین برود.
مجیدی دانشگاه را بستر توسعه دانست و گفت: نیاز است تا مسئولین دانشگاه را باور کنند و در دانشگاه سرمایه‌گذاری کنند.
رییس دانشگاه تبریز با بیان اینکه نخبگان ما در آمریکا، اروپا استرالیا،ژاپن و امروز در چین فعالیت می‌کنند و زحمات دانشگاه ها در تربیت نخبگان ازبین می‌رود اضافه کرد: ما جز امید به ساخت کشور چیزی نداریم نیاز است مسئولین که به مردم می‌گویند نگاهمان به داخل باشد خودشات نیز نگاه توسعه را به داخل داشته باشند.

در پایان از برخی از دانشجویان نخبه و نام آور در صحن علنی شورای اسلامی شهر تبریز تجلیل شد.
 
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.