تاریخ : يکشنبه 10 آذر 1398
کد 3436

طرح پیشنهادی کمیسیون شهرسازی و معماری؛

بررسی جزئیات دو مرحله ای کردن اخذ پروانه ساختمانی/لایحه تسهیل در صدور پروانه ساختمانی تصویب شد

طرح پیشنهادی کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تبریز با موضوع  دومرحله ای کردن اخذ پروانه ساختمان به جهت کاهش میزان بروکراسی های اداری در اخذ پروانه ساختمانی، در صحن علنی شورای اسلامی شهر تبریز بررسی شد.
 
به گزارش روابط عمومی و امور بین المللی شورای اسلامی شهر تبریز؛ در ابتدا محمد اشرف نیا با بیان اینکه شهرداری فعالیت‌های خودرا در چهارچوب وضایف قانونی خود انجام دهد گفت:  شهرداری باید در مواقعی که مسئله نا مشخصی وجود دارد قانون را ملاک قرار داده و بر اساس قانون هر بخشنامه و دستوری از طرف سازمان ها و ادارات باید در شورا بررسی شود.
وی با اشاره به اینکه کارمند و مدیری در کشور ارزشمند است که شهروندان در مواجهه با آنها احساس آرامش کرده و همواره موجب تسهیل مشکلات مردم شوند.
فریدون بابایی اقدم، رییس کمیسیون شهرسازی و معماری گفت: پروانه شهرداری که به پیشنویس تبدیل شده باید از نظر نوشتاری ویرایش شود و در ماده ۳ نیز شفاف سازی صورت گیرد تا موضوع مدنظر به درستی بیان شود
در ادامه همچنین محمد فرج قلی‌ زاده اضافه کرد:  هدف این پیشنویس راحت شدن مراحل اخذ پروانه بوده و تا حدودی در این زمینه موفق است.
وی با اشاره به لزوم تسهیل در فعالیت های نظام مهندسی گفت: در سال های قبل شهرداری بسیاری از وظایف خود را به نظام مهندسی و دفاتر خدمات تفویض داده است.
این عضو شورای اسلامی شهر تبریز افزود: لازم است شهرداری در زمینه نظام مهندسی و دفتر خدمات نیز اقدام مثبتی انجام دهد تا اهداف این لایحه به صورت کامل اجرا شود
شکور اکبر نژاد هم تاکید کرد:  لازم است این موضوع در کمسیون عمران مجددا بررسی و نظر مشاورین حقوقی نیز اخذ شود.
شهردار تبریز در ادامه افزود: سال هاست مدت زمان صدور پروانه مردم را با مشکل مواجه  کرده است.
ایرج شهین باهر همچنین اشهار داشت: شهرداری در طولانی شدن مدت زمان صدور پروانه نقشی ندارد و سایر دستگاه ها موجب طولانی شدن اخذ پروانه‌ شده و نهایتا این موضوع موجب بدبین شدن مردم نسبت به شهرداری می‌شود‌.
وی تاکید کرد: در لایحه جدید شهرداری در کمترین زمان وظایف خودرا انجام داده و دستگاه‌های دیگر نیز باید در طولانی شدن این پروسه به وظایف خود عمل کنند.
در انتها لایحه تسهیل در صدور پروانه ساختمانی به تصویب اعضای شورای شهر تبریز رسید.
 
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.