تاریخ : شنبه 9 آذر 1398
کد 3431

در جلسه کمیسیون محیط زیست وخدمات شهری مطرح شد؛

توجه به حقوق آتش نشانان با استانداردسازی تجهیزات / بروزرسانی علمی آموزشهای آتش نشانان در مقابله با حوادث ضروری است

جلسه کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورا اسلامی شهر تبریز برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی و امور بین لملل شورای اسلامی شهر تبریز؛ در این جلسه  که با گزارش عملکرد سازمان آتش نشانی همراه بود، اعضا کمیسیون در جریان آخرین وضعیت تجهیزات و آموزش های این سازمان قرار گرفتند.
در ادامه مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهرداری تبریز به سوالات موجود در خصوص عملکرد  این سازمان پاسخ داد.
رییس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری با اشاره به اینکه شغل آتش نشانان ارتباط مستقیمی با جان شهروندان دارد گفت: به همین منظور حساسیت و توجه به این سازمان باید بیش از دیگر نهاد ها باشد.
عبداله تقی پور افزود: روش های مورد استفاده در ایران بسیار سنتی است و این روشها باید با علم روز دنیا بروزرسانی شود.
وی هوشمندسازی را مختص مسائل ترافیکی ندانسته و اضافه کرد: زیرگذرها و تونل ها نیز باید به سیستم هوشمند اعلام حریق، تابلو و راهبند مجهز شوند.
سعید نیکو خصلت نیز با اشاره به اهمیت بالای آتش نشانی تاکید کرد: مسئولان این نهاد باید بیشترین تعامل را با اعضا شورا به جهت ارائه گزارش عملکرد و یا کمبودهای موجود داشته باشند.
محرم محمدزاده دیگر عضو کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری همچنین با بیان اینکه احصا حقوق طبیعی آتش نشانان با توجه به تجهیزات بی کیفیت و درجه پایین گفت: امنیت جانی این افراد در میان نجات جان دیگر شهروندان باید مورد توجه قرار گیرد.
دبیر کمیسیون محیط زیست و‌خدمات شهری شورای اسلامی شهر تبریز ادامه داد: آتش نشانان بصورت مستقیم در جنگ با آتش هستند و جانشان در عملیات ها بصورت مستقیم در معرض خطر است.
کریم صادقزاده در ادامه سخنان دیگر اعضا این کمیسیون تبریز افزود: باید تلاش شود تا حق و حقوق این عزیزان بصورت کامل و به موقع پرداخت شود تا باعث دلگرمی این عزیزان شود.
صادقزاده با بیان اینکه شورای اسلامی شهر تبریز همواره در کنار آتش نشانان بوده و از حق و حقوق این عزیزان دفاع کرده است، تصریح کرد: باید برنامه ریزی های دقیق برای تجهیز کامل و ‌استاندارد ایستگاه های آتش نشانی صورت گیرد تا در مواقع اضطراری با مشکل مواجه نشویم.
وی در ادامه با اعلام اینکه به فصل بودجه نویسی نزدیک ‌می شویم، خاطر نشان کرد: امیدواریم در بودجه سال ۹۹ بتوانیم بصورت دقیق و کامل اعتبار خرید تجهیزات مورد نیاز و به روز برای این سازمان را لحاظ کنیم.
 
 
 
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.