تاریخ : سه شنبه 16 مهر 1398
کد 3335

در جلسه کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تبریز مطرح شد؛

ضرورت تسریع در اجرای پروژه های مرتبط با حوزه شهرسازی

جلسه کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تبریز با ریاست فریدون بابایی اقدم برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تبریز، در ابتدای این کمیسیون فریدون بابایی اقدم با اشاره به برخی سهل انگاری ها در تعیین تکلیف پروژه های شهرسازی همچون طرح الحاق خلجان به شهر تبریز گفت: معاونت شهرسازی شهرداری تبریز باید بیش از گذشته پیگیر طرح های نیمه تمام در حوزه شهرسازی باشد.
وی افزود: اگر قرار باشد اجرای پروژه ها تا این حد به طول انجامد، بايد براي هر کدام از آنها بازه زمانی چندین ساله مطرح کنیم.
رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تبریز اظهارداشت: کارشناسان کمیسیون معماری و شهرسازی نیز باید با جدیت بیشتر پیگیر مصوبات کمیسیون از حوزه های مرتبط باشند.
 
 در ادامه محمد اشرف نیا نیز با باین اینکه شوراها از وظایف اصلی و قانونی خود به سمت فرعیات سوق داده شده اند گفت: بر اساس قانون تمامی مسئولان برای پاسخ به سوالات اعضا شورا موظف به حضور در محل شورای اسلامی شهرها هستند.
وی اضافه کرد: جایگاه شوراها و اعضا شورا تخریب شده و در این میان تفکر روزمره در میان اعضا شورا از موضوعات کلان به سمت فرعیات کشیده شده است.
وی با اشاره به اینکه برنامه 5 ساله شهرداری تبریز باید مورد تایید شورای اسلامی شهر قرار گیرد تاکید کرد: در صورت به تصویب نرسیدن، این طرح اجرایی نخواهد شد.
در ادامه این جلسه شاخص های نهایی احکام برنامه پنج ساله شهرداری در حوزه شهرسازی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
 
 
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.