تاریخ : يکشنبه 14 مهر 1398
کد 3331

دستور جلسه سوم شورای اسلامی شهر تبریز؛

بررسی گزارش کمیسیون شهرسازی و معماری با موضوع امکان سنجی حل مشکلات محلات پارک بزرگ تبریز

دستور جلسه سوم شورای اسلامی شهر تبریز در خصوص بررسی گزارش کمیسیون شهرسازی و معماری با موضوع امکان سنجی حل مشکلات محلات پارک بزرگ تبریز و ساخت و سازهای غیر مجاز در محلات درون بافت پارک بزرگ تبریز با توضیحات رییس این کمیسیون در دستور کار قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر تبریز؛ فریدون بابایی اقدم در خصوص پارک بزرگ‌تبریز گفت: محلات واقع در کاربری فضای سبز پارک بزرگ تبریز به دلیل عدم اعطای مجوز شهرداری به صورت غیر قانونی‌ و بدون مجوز اقدام‌ به ساخت‌ و ساز می‌‌کنند .
وی اظهار داشت: در زمینه تامین زیرساخت‌ها با مشکل روبرو هستند و نیاز است کاربری زمین ها تعیین‌ و تکلیف شود.
بابایی اقدم  از شهرداری خواست تا زمین های تملک شده را مشخص و نسبت به نگهداری آنها اقدام کند .
این عضو شورای اسلامی شهر تبریز گفت: به جهت کاهش بار مالی تملک زمین های مسکونی در محیط پارک بزرگ تبریز میتوانیم زمین‌ های مسکونی را به ضلع شرقی که امکان‌ احیا فضای سبز در این محدوده  وجود ندارد انتقال دهیم .
 شهردار منطقه چهار تبریز نیز در ادامه با بیان اینکه منطقه چهار جزود مناطق کم‌ برخوردار شهر به شمار می‌رود دولت  ۴۱ میلیارد تومان به شهرداری منطقه چهار بدهکار است 
امجد افزود: محدوده مصوب پارک بزرگ ۷۷۰ هکتار بوده و اولین اولویت کمسیون  راه و شهر سازی انتقال ۳ محله‌ای است که در محدوده  پارک‌ 
بزرگ تبریز است. 
وی اضافه کرد: برای تملک محیط با کاربری عرصه فضای سبز ۸۴ میلیارد تومان‌ بودجه نیاز است که نه اخلاقی و نه دینی‌ اینکار قابل قبول نیست و مردم‌ در این‌صورت همکاری نمی‌کنند.
شهردار منطقه چهار تبریز با بیان اینکه ۲۰۰ میلیارد تومان‌ برای تملک با کاربری  مسکونی‌ نیاز است، گفت: ۷۰ هکتار از اراضی پارک بزرگ از سال ۷۱ و ۷۲ به صورت‌ غیر قانونی‌ تملک‌شده است .
وی ادامه داد: ضلع شرقی پارک بزرگ بهترین‌ گزینه برای انتقال محلات  موجود در‌ محیط‌ پارک بزرگ تبریز است.
 
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.