تاریخ : يکشنبه 14 مهر 1398
کد 3326

فرماندهی راهنمایی‌ و رانندگی استان :

اجرای طرح زوج و فرد خواسته اصلی و چندین ساله مردم تبریز است

سرهنگ منفرد فرماندهی راهنمایی استان اجرای طرح زوج و فرد یکی از خواسته های چندین ساله و اصلی شهروندان است و این امراز فردا ۱۵ مهر اعمال قانون به صورت رسمی طرح زوج و فرد اجرا می‌شود.

 
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر تبریز؛ سرهنگ منفرد در جلسه صد و چلمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه برخی نواقص وجود دارد که نیازمند همکاری شهرداری و شورای شهر است تصریح کرد: ترافیک تنها به مفهوم قفل کردن راه نیست بلکه ترافیک معنی عبور و مرور در راه را می دهد.
وی مهم ترین  عامل تصادفات را عامل‌ انسانی‌ دانست که گاها این آمار به ۸۰ درصد نیز می‌رسد‌
سرهنگ منفرد ‌ادامه داد: برای کنترل ترافیک نیازمند توانمند سازی و آموزش انسانی هستیم که در‌ کشور های پیشرفته تمامی عوامل دخیل در ترافیک در کنار یکدیگر توانمند شده‌اند .
وی اجرای مقررات به عامل‌ انسانی‌ بستگی‌ دارد‌. با تصویب  قانون  جدید راهنمایی و رانندگی در ۱۰ سال گذشته آن را موجب کاهش تخلفات دانست که این قانون نیز نیازمند بروزرسانی‌ است .
وی با اشاره به تجربیات کشورهای دیگر گفت در یک دهه با آموزش های شهروندی تلفات شهری را کاهش داده‌اند.
فرماندهی راهنمایی‌ و رانندگی استان اضافه کرد:  33 دستگاه در امر‌ کنترل ترافیک دخیل بوده  و باید در زمینه آموزش های شهروندی باید با جدیت  تمام عمل کنیم.


برای رسیدن به اهداف اجتماعی نیروی انتظامی به همکاری شهرداری و شورای شهر نیازمندیم


 معاون اجتماعی‌ نیروی انتظامی استان رسیدن به اهداف اجتماعی نیروی انتظامی را نیازمند همکاری شهرداری و شورای شهر دانست

سرهنگ شرفی نیز با بیان اینکه معاونت اجتماعی برای همکاری شهروندان در جامعه برنامه دارد گفت: اداره برآورد و مطالعات با همکاری جامعه شناسان و روانشناسان مشکلات‌ اجتماعی را بررسی و برای آنها راهکار ارائه  می‌دهند.
معاون اجتماعی‌ نیروی انتظامی استان اضافه کرد: در بحث مشاوره های اجتماعی به صورت رایگان برای شهروندان‌ مشاوره  داده میشود.
وی با بیان اینکه در‌ مدارس‌ و دانشگاه ها به صورت جدی حضور داریم‌ و آموزش های اجتماعی را ارائه می‌دهیم‌، گفت: در زمینه آموزش اجتماعی در فضای مجازی بستر های مناسبی را ایجاد کرده و فرهنگسازی می‌کنیم‌.
سرهنگ شرفی نبود محیط و امکانات مناسب شهری برای آموزش و فرهنگ سازی برای شهروندان را مشکل معاونت اجتماعی دانسته و بیان داشت: با وجود امکانات می‌توان‌ در زمینه فضای مجازی و تبلیغات محیطی داشت.
وی خاطر نشان کرد: اختلافات خانوادگی ،درگیری، و اعتیاد و طلاق بیشترین  مشکلات اجتماعی استان است
معاون اجتماعی‌ نیروی انتظامی استان افزود: در  صورت تامین‌ اعتبار می‌توان  شعبه دوم‌ مشاوره اجتماعی رایگان نیروی انتظامی‌ را در‌ محلات محروم ایجاد کرد .
 

نیروی انتظامی پیشرو در فناوری نوین و کشف جرائم الکترونیکی

معاون‌ فناوری اطلاعات نیروی انتظامی  نیروی انتظامی‌ گفت: در بحث فناوری های نوین و کشف جرائم‌ الکترونیکی و هوشمند پیشرو  است. 
 
سرهنگ چهری  با بیان اینکه الکترونیکی کردن اعمال قانون یکی از اقدامات شایسته در راستای ایجاد نظم و امنیت در جامعه است .
وی افزود: از شهرداری تبریز‌ بابت‌ همکاری با نیروی انتظامی‌ تشکر می‌کنیم‌ و نیازمند بهره‌ مندی از زیرساخت های شهرداری در تبریز هستیم.
سرهنگ چهری با بیان اینکه امیدواریم‌ نگرش به پلیس در جامعه تغییر کند  گفت: مطالبات پلیس را برای تامین اعتبار و غیره  مرتبط‌ نکنند.
وی گفت: ۳۲ نوع خدمت در پلی +۱0به مردم ارائه‌ می‌شود که خدمات‌ گذرنامه‌ رتبه نخست را دارد.
چهری با بیان اینکه نیازمند افزایش ۱۰۰ دستگاه دوربین‌ برای ‌ کنترل تبریز هستیم  افزود: در زمینه‌ کنترل سرعت  سنج‌ باید دوربین‌ هارا از ۲۰ به ۱۰۰ افزایش دهیم که ۲۰ دستگاه آماده است.
وی اظهار داشت: اگر در ارگانی‌ کمکاری وجود داشته باشد مشکلات به تبریز سرازیر خواهد شد و به این شهر نسبت داده‌می‌شود.
 

powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.