تاریخ : يکشنبه 14 مهر 1398
کد 3325

فعالیت های نیروی انتظامی در کمک به انجام وظایف سازمانی شهرداری، قابل تقدیر است

اعضا شورای اسلامی شهر تبریز فعالیت های نیروی انتظامی در کمک به انجام وظایف سازمانی شهرداری را قابل تقدیر دانسته و استمرار این همکاری را با بیان درخواست ها و پیشنهادات خود خواستار شدند.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر تبریز، در آغاز فریدون بابایی اقدم  ضمن قدردانی  از زحمات نیروی انتطامی‌ استان و تبریک هفته نیروی انتظامی گفت: در زمینه های مختلف میتوان با نیروی انتظامی همکاری کرد.
وی افزود: در زمینه توانمند سازی و آموزش های شهروندی میتوان با نیروی انتظامی‌ در خانه های سلامت همکاری کرد‌.
این عضو شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه حاشیه نشینی در تبریز وضعیت مناسبی ندارد  اظهار داشت: واقعیت این است حاشیه نشینی معضل اصلی امروز تبریز است .
وی گفت: فعالیت های نیروی انتظامی در کمک‌به انجام وظایف سازمانی شهرداری قابل تقدیر است.
رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تبریز تاکید کرد: همکاری نیروی انتطامی در زمینه موضوعات سد معبر و ساخت و ساز های غیر قانونی قابل تقدیر است
بابایی اقدم ضمن درخواست ساخت کلانتری ویژه ساخت و ساز های غیر مجاز در تبریز  گفت: در‌ بحث های ترافیکی‌ در مسیر فرودگاه تا پایگاه دوم‌ شکاری در آخر هفته ها شاهد ترافیک گسترده هستیم‌ . و امیدواریم راهنمایی‌ و رانندگی در این زمینه توجه ویژه‌ای داشته باشد .
این عضو شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه بیشترین‌ جرائم‌ استان توهین است اظهار داشت:  امیدواریم‌ در این زمینه توجه ویژه‌ای وجود داشته باشد.
غلامحسین مسعودی ریحان همچنین با بیان اینکه چه عواملی موجب ایجاد اعتیاد ، تصادفات جاده‌ای و مشکلات اجتماعی مثل طلاق است؟ 
خزانه دار شورای اسلامی شهر تبریز ادامه داد: ضعف تمامی دستگاه‌‌موجب افزایش مشکلات نیروی انتظامی‌ می‌شود . اگر اقتصاد کشور پویا باشد مشکلاتی نظیر اعتیاد و طلاق در جامعه کاهش می‌یابد‌.
وی اظهار داشت: در‌ زمینه حوادث جاده‌ای ‌ با آموزش شهروندی و توانمند سازی راه ها و تولید خودرو های استاندارد قابل کنترل است .
 این عضو شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به اینکه ۱۸ هزار نفر‌ تلفات  سالانه کشور در سوانح جاده‌ای وجود دارد گفت:  با مدیریت‌ می‌ توان‌ آن را کنترل کرد و شاهد تلفات بالای در این زمینه نبود . چراکه هر ساله به اندازه یک جنگ تمام عیار در سوانح جاده‌ای تلفات داریم.
وی با این سوال که آیا تجهیزات  نیروی انتظامی در حد جرائم‌ روز است یا نه از نیروی انتظامی خواست تا در مورد تجهیزات مورد نیاز خود توضیح‌ دهد.
مسعودی ریحان با اشاره به امنیت در‌ فضای مجازی گفت: وجود امنیت در فضای مجازی نیز  بسیار لازم است
محمد باقری بهشتی در ادامه سخنان دیگر عضو شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه اگر شورا به دولت محلی تبدیل شود و پلیس زیر نظر شورا باشد میتوان  در برنامه ۵ ساله نیاز های‌ نیوری انتظامی‌ را لحاظ کرد، تصریح کرد: بالای ۷۰ درصد تصادفات جاده‌ای به عامل انسانی بستگی دارد ‌ ما باید از روانشناسان  و جامعه  شناسان برای کنترل سوانح از طریق  توانمند سازی نیروی انسانی کمک‌کنیم.
کریم صادق زاده همچنین ضمن قدردانی از خدمات  نیروی انتظامی برای کنترل نظم‌ و امنیت گفت:  در‌ تبریز هیچگاه شاهد اعتراضاتی شبیه اعتراضات  هپکو‌ و هفت تبپه نبودیم‌ و این در‌ سایه  کنترل شایسته نیروی انتظامی‌ و رسیدگی مسئولین به مشکلات کارگری است.
 
وی با باین اینکه ۶۸۷ هزار کارگر بیمه شده و ۱۸۰ هزار بازنشسته کارگری نیمی‌از جمعیت استان را تشکیل می‌دهد تصریح کرد: رسیدگی و توانمند سازی این افراد را که  نیمی‌ از جمعیت استان را دربر دارد، میتواند این افراد را در زمینه آموزش های شهروندی توانمند سازد.
صادق زاده اضافه کرد: شرکت صنایع توسعه آذربایجان یکی‌ از شرکت های دارای بحران است که کارگران‌ ۱ سال است حقوق نگرفته اند و از مسئولین می‌خواهیم‌ به مشکلات کارگری در صنایع دارای مشکل رسیدگی‌ کنند

 
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.