تاریخ : پنجشنبه 11 مهر 1398
کد 3320

دبیر شورای اسلامی شهر تبریز؛

افزایش 87 درصدی گردشگران داخلی نسبت به سال گذشته بسیار موفقیت آمیز است

دبیر شورای اسلامی شهر تبریز افزایش 87 درصدی گردشگری نسبت به مدت مشابه سال گذشته را بسیار موفقیت آمیز دانست.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر تبریز، سعید نیکو خصلت در در اجتماع تشکل های حرفه ای گردشگری کل کشور و مدیران ارشد استان به مناسبت هفته جهانی گردشگری گفت: امیدورام اساتید دانشگاه هوشمندانه در مورد تمایل یا عدم تمایل به بازگشت گردشگران در سال‌های آتی به تبریز و دلایل آن تحقیقاتی انجام دهند.
عضو شورای اسلامی شهر تبریز افزود:  برتری صنعت گردشگری نسبت به صنعت نفت حتی با فرض درآمدهای پایین‌تر با توجه به مفاهیم محیط زیستی و معنوی آن بسیار حائز اهمیت است.
نیکوخصلت با اشاره به  تاثیر رشد فضای مجازی بر کاهش تقاضای سفر اظهار داشت: خوشبختانه این موضوع بر سفرهای گردشگری تاثیری نخواهد داشت.
وی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: یکی از دلایل کاهش ترافیک در شهر فراهم کردن فضایی شاد و لذت‌بخش و زیست پذیر بودن برای گردشگران و توریست ها است.
این عضو شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به پتانسیل های موجود در شهر تبریز گفت: در وصف تبریز می‌توان گفت "آنچه خوبان همه دارند تو یکجا داری" ولی باید توجه داشته باشیم که ما کماکان نتوانسته‌ایم پتانسیل‌های این شهر را به نحو احسنت معرفی کنیم.
وی همچنین با بیان اینکه برای حمایت از توریسم سلامت با رویکرد افزایش تعداد بیمارستان در سطح شهر موافق نیستیم، گفت: شاهد هستیم با ارائه تسهیلات بیشتر تعداد هتل‌ها در سطح شهر تبریز در سال گذشته افزایش پیدا کرده است که امیدورایم این روند ادامه پیدا کند.
نیکوخصلت اضافه کرد: امید است در شورای شهر و شهرداری بتوانیم در کنار ساخت زیرساخت‌هایی از قبیل هتل برای افزایش میزان گردشگران به مسائلی از قبیل ارتقای فرهنگ مهمانپذیری، زیست‌پذیری شهر، افزایش سرانه فضای سبز، کاهش ترافیک، پاکسازی هوای شهر و هوشمندسازی شهر توجه کافی داشته باشیم.
سعید نیکو خصلت با اشاره به شرایط اخذ تسهیلات در دیگر کشورها اظهارداشت: در کشورهای پیشرفته دولت‌ها وام‌ها و تسهیلات را در قبال برنامه‌ریزهای معینی می‌دهند. برای مثال در ازای کاهش درصد مشخصی از ترافیک شهری تسهیلات را در اختیار شهرداری ها قرار می‌گیرد. در واقع این امکانات در قبال عملکرد تخصیص می‌یابد و در این صورت است که فضای رقابتی صحیحی شکل می‌گیرد.
وی تشکل‌های گردشگری پیام‌آور صلح و دوستی دانست و گفت: افق و آینده در اختیار آن‌هاست و سهم آن‌ها در معیشت مردم کشور تاثیرگذارتر خواهد شد.
 
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.