تاریخ : چهارشنبه 10 مهر 1398
کد 3318

رییس شورای اسلامی شهر تبریز در دیدار با شهردار منطقه دو تهران؛

استفاده از تجارب جمعی لازمه توسعه شهرها / وابستگی شهرداری ها به درآمد پایدار کمتر از 20 درصد است

رییس شورای الاسمی شهر تبریز در دیدار با شهردار منطقه دو تهران استفاده از تجارب جمعی شهرهای مختلف را لازمه ی توسعه شهرها دانست.
 
 
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر تبریز، شهرام دبیری گفت: بازدید از شهرهای مختلف موجب افزایش تجربه و عاملی برای برداشتن گامهای مثبت در جهت رشد شهر می شود.
وی با بیان اینکه امروز موضوع درآمد پایدار شهرداری ها فعلا مغفول باقی مانده  اظهارداشت:  لایحه درآمد پایدار شهردار سالهاست که به نتیجه نرسیده و برخلاف دیگر شهرهای کل دنیا درآمدهای ما از درآمدهای ناپایدار تامین می شود.
وی اضافه کرد: وابستگی ما به درآمدهای پایدار کمتر از 20 درصد است و باید برای تامین هشتاد درصد باقی مانده به کسب درآمد از راه های دیگر اقدام کنیم.
رییس شورای اسلامی شهر تبریز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت سرمایه گذاری  گفت: متاسفانه موضوع سرمایه گذاری ها بخاطر نوسانات ارزی تضعیف شده و بسیاری از سرمایه گذاران به این دلیل ریسک نمیکنند.
دبیری ضمن تاکید بر حمایت بیش از پیش از سرمایه گذاران اصلاح قانون را راهکار اساسی برای جذب سرمایه گذار عنوان کرد.
وی همچنین با اشاره به اقدامات شهرداری تبریز در حوزه های مختلف از جمله آموزش های شهروندی و خدمات شهری تصریح کرد: شهر تبریز سالها به عنوان پاک ترین شهر ایران انتخاب می شود.
عضو شورای اسلامی شهر تبریز تاکید کرد: شهرداری تبریز در زمینه آموزش فرهنگ شهروندی نیز با تهیه کتابهای آموزش شهروندی و توزیع آن در مدارس اقدامات خوبی انجام داده است.
دبیری مشارکت شهروندان در اجرای پروژه ها و همراهی آنها را اصلی ترین عامل موفقیت یک پروژه دانست.
وی همچنین پروژه قطار شهری را یکی از هزینه بر ترین پروژه های شهر تبریز عنوان کرده و اظهار داشت: درصد بالایی از بودجه شهر تبریز صرف ساخت قطار شهری می شود، پروژه ای که با توجه به افزایش جمعیت و تعداد خودروها و تردد، تمام شهرها ناگزیر به اجرای آن هستند.
 
 
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.