تاریخ : سه شنبه 2 مهر 1398
کد 3293

دکتر غلامحسین مسعودی ریحان:

قبل از به صدا درآوردن زنگ مدارس بهتر است زنگ مدارس زدوده شود

خزانه دار شورای اسلامی شهر تبریز در یادداشتی به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید زدودن زنگار از چهره ی مدارس را حیاتی تر از نواختن زنگ آن عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر تبریز، غلامحسین مسعودی ریحان در این یادداشت نوشته است: «صدای زنگ مدارس مثل ناقوس کلیسا و اذان مساجد و صدای جرس می‌خواهد خفتگان را از خواب غفلت، خرافات و از جهل و بیسوادی بیدار کند هیچ واژه ای نمی‌تواند در سرنوشت و توسعه انسان به مانند مهر تاثیرگذار باشد، هر انسانی خصوصاً در جامعه مدرنیته با مهر معنا می یابد. 
مهر در آموزش و پرورش مقدمه هر فعالیت است؛ اول مهر رئیس جمهور، وزرا خصوصاً وزیر آموزش و پرورش و اکثر استانداران و مسئولین کشوری و حتی لشکری زنگ مدارس را به صدا می آورند؛ صدای زنگ مدارس مثل ناقوس کلیسا و اذان مساجد و صدای جرس می‌خواهد خفتگان را از خواب غفلت، خرافات و از جهل و بیسوادی بیدار کند و از تاریکی‌ها و خفقان برهاند اما زنگ کدام مدرسه، کدام معلم و دانش آموز، با چه برنامه ای و با تدوین کدام کتاب و با کدام اقتصاد؟!! آیا وزیر محترم آموزش و پرورش از معیشت و شرایط زندگی معلمان و منزلت اجتماعی آنان که ستون فقرات آموزش و پرورش هستند اطلاع دارد و برای ارتقائ این شرایط چه برنامه ای تدوین کرده است و به نظر میرسد در این روز به طور شفاف در مورد معیشت معلمان با ایشان صحبت بکند. آیا آموزش و پرورش پژوهشی از میزان رضایتمندی معلمان انجام داده است؟ آیا آموزش و پرورش می داند با کدامین نیرو و با چه میزان انگیزه برای زدودن جهل و خرافات و برای ایجاد توسعه و نوآوری و تعلیم و تربیت بروز جهانی وارد می شود؟ آیا وزیر محترم آموزش و پرورش از شرایط اقتصادی مدارس و وضعیت کارگاهها و شرایط فیزیکی مدارس و میزان سرانه مدارس خبر دارد که زنگ مدارس را به صدا در میآورد؟ واقعا وزیر محترم آموزش و پرورش از شرایط طبقاتی شدن آموزش و پرورش ‌کشور چقدر مطلع است و برای حل این معظل جامعه بر افکن برنامه دارد ؟ آیا در آموزش و پرورش با عنایت به توصیه ریاست محترم جمهور برای تفکر انتقادی جایگاهی ایجاد شده است؟ آیا در تدوین کتب درسی چه‌اندازه با معلمین پایه‌های مختلف و کارشناسان استان ها و اقوام مختلف در سراسر کشور و به سن دانش آموزان و نیازهای واقعی جامعه توجه می شود؟ پس اگر مصلحت باشد برای زدودن بیسوادی و جهل و خرافات جامعه قبل از به صدا درآوردن زنگ مدارس بهتر است زنگ مدارس زدوده شود! دراین روز بزرگ و به یاد ماندنی که هر کدام از ما یعنی آنهایی که با اولین روز مهر چه نیک و چه بد خاطره دارند خصوصاً به عاشقان تعلیم و تربیت، معلمان عزیز تبریک و تهنیت عرض می نمایم و قدومشان را به کعبه آمال خودم “مدرسه ” گرامی می‌دارم و در این روز بزرگ پیمان می بندیم که بدون توجه به کاستی های مدرسه و آموزش و پرورش با تمام توان خود در خدمت کودکان و خانواده هایی باشیم که تنها امیدشان دستان پر مهر معلمان است.»
غلامحسین مسعودی ریحان
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.