تاریخ : يکشنبه 24 شهريور 1398
کد 3285

سخنگوی شورای اسلامی شهر تبریز

کندی روند اجرایی پروژه مقبره الشعرا تاسف بار است

سخنگوی شورای اسلامی شهر تبریز در خصوص وضعیت مقبره الشعرا گفت: در سال های اخیر کار ساماندهی و گسترش محوطه این مکان گردشگری از سوی شهرداری منطقه ۱۰ تبریز آغاز شده است، ولی متاسفانه روند اجرایی این پروژه  به دلیل کمبود بودجه پیشرفت چندانی نداشته است.
 
 
صادقزاده تبریزی با بیان اینکه «مقبره الشعرا»، میراث فرهنگی و ملی کشور بوده و تنها متعلق به تبریز نیست، خاطر نشان کرد: این مکان فرهنگی و گردشگری هر سال بیشترین تعداد گردشگران داخلی و خارجی تبریز را به خود جذب می کند.
وی با بیان اینکه متاسفانه وضعیت تاسف بار این پروژه برای تبریز و آذربایجان شرقی مایه آبروریزی شده است گفت: مقبره‌الشعراء تبریز مدفن بیش از 400 شاعر و نامی است که طی سالیان همواره مورد توجه گردشگران بوده است، اما در سال‌های اخیر این بنای فرهنگی با شرایط نامناسبی دست و پنجه نرم می‌کند.
سخنگوی شورای اسلامی شهر تبریز ادامه داد: طی روزهای گذشته نیز تصاویری از نابسامانی این مقبره در فضای مجازی دست به دست می‌شد که بیش از همه چیز مغفول ماندن این بنای ارزشمند را یادآور شده و داغی سوزان بر دل‌های فرهنگ‌ دوستان این سرزمین می‌گذاشت.
وی افزود: پروژه باز آفرینی مجموعه تاریخی مقبره الشعرا تبریز از سال ۱۳۸۳ شروع شده و قرار بود همزمان با رویداد تبریز ۲۰۱۸ و انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی افتتاح شود، همچنان در حال اجراست.
صادقزاده همچنین خاطر نشان کرد: متولیان توسعه و بازسازی مقبره الشعرای تبریز باید فکری به حال این پروژه که جزوی از افتخارات و شناسنامه ایران الامی و تبریز قهرمان است بکنند چراکه وضعیت موجود فقط مایه شرمساری است و انتقادات گسترده ای را در محافل مختلف بهمراه دارد.
عضو هیئت رییسه شورای اسلامی شهر تبریز در پایان گفت: بنده بعنوان منتخب مردم در شورای اسلامی شهر تبریز تا حصول نتیجه و اتمام این پروژه پیگیر موضوع خواهم بود.
 
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.