تاریخ : يکشنبه 24 شهريور 1398
کد 3283

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تبریز

ابینه محله های «علی بقال» و «شهید جودی» از کیفیت مطلوبی برخوردار نیست

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تبریز وضعیت ابینه مسیرهای علی بقال و شهید جودی در منطقه 10 شهرداری تبریز را از لحاظ کیفی نامطلوب خواند.
 
فریدون بابایی اقدم در بازدید از آخرین وضعیت طرح تملک پروژه مسیرگشائی محله های "علی بقال" و "شهید جودی"  گفت: این مسیر یکی از مسیرهای مصوب طرح تفسیلی بوده که به دلیل قرار گیری در محل پروژه مسیر گشایی موجب بلاتکلیفی شهروندان شده است.
وی افزود: با هماهنگی های صورت گرفته  با  مناطق دو و 10 و در طی بازدید از آخرین وضعیت این پروژه تصمیماتی در خصوص اجرای این پروژه اتخاذ شد تا شهروندان ساکن در این محله نیز از بلاتکلیفی خارج شوند.
بابایی اقدم تاکید کرد: این محله با  74 ملک در مسیر 24 متری قرار دارد که از این میان پانزده ملک  تا کنون توسط شهرداری منطقه دو تبریز تملک شده و پرونده شانزده ملک دیگر نیز در مراحل بررسی در واحد مالی و املاک این منطقه است.
عضو شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه ارزش این پرونده  بالغ بر یک میلیارد تومان است اظهار داشت:  از میان 74 ملک 45  تملک نشده است که امروز طی بازدیدی با حضوراعضا شورای شهر از نزدیک در جریان امور مالی و اجرایی تملک این مسیرها قرار گرفتیم.
وی با اشاره به اینکه پروژه مسیرگشایی محله "علی بقال" و "شهید جودی"  یکی از دغدغه های شهروندان ساکن در این مسیر است گفت: این منطقه جزو مناطق محروم در شهر تبریز است که با تعهد شهرداری منطقه دو تبریز با صرف هزینه ی بالغ بر پنجاه میلیارد ریال و اجرای این پروژه ساماندهی خواهد شد.
بابایی اقدم ادامه داد: مهمترین موضوعات در مسیر گشایی همان افزایش نفود پذیری شهری است چرا که این بافتها که در آن مسیر گشایی انجام میابد مصداق بافت ناکارآمد شهری است که شامل بافت فرسوده و هم بافت حاشیه نشین می شود.
وی اضافه کرد:  امیدواریم با تکمیل این مسیرها که در تعهدات شهرداری منطقه 10 و تعهدات بودجه ای سال  98 قرار دارد، محقق شده و رضایت شهروندان نیز حاصل شود.
 
 
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.