تاریخ : چهارشنبه 13 شهريور 1398
کد 3277

رییس شورای اسلامی شهر تبریز در نطق پیش از دستور؛

سیره اخلاقی امام حسین (ع) روشنگر راه زندگی مسلمانان است/ اتفاق نظر اعضا شورا در انتخابات کمیسیون

رییس شورای اسلامی شهر تبریز در نطق پیش از دستور خود ضمن تسلیت ایام سوگواری ابا عبدالله الحسین (ع) گفت: امیدوارم این ایام باعث شود تا حسینی وار عمل، فکر و زندگی کرده و سیره ی اخلاقی این بزرگوار روشنگر راه زندگی همه مسلمانان باشد.
 
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر تبریز، شهرام دبیری اظهار داشت: امروز طی دستور جلسه اعضا کمیسیون ها  مشخص شده و خوشبختانه به دلیل تطابق تعداد نفرات درخواست کننده با تعداد قانونی نفرات کمیسیون رقابتی در این خصوص وجود ندارد.
وی با بیان اینکه پیشنهاداتی در خصوص اسامی جدید کمیسیون ها داده شده است که مورد بررسی قرار می گیرد تصریح کرد: برای مثال کمیسیون سرمایه گذاری کارآفرینی و گردشگری و کمیسیون شهرسازی و معماری و میراث فرهنگی پیشنهادات اعضا در خصوص اسامی جدید کمیسیون ها است.
محمد باقر بهشتی در ادامه سخنان رییس شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه  تغییر اسامی کمیسیون هایی که ساعتها روی آنها فکر شده است کمکی به فعالیتهای این کمیسیون ها نمیکند گفت: برخی کمیسیون ها حتی فعالیتهای ذکر شده در اسامی خود را انجام نمی دهند
وی ادامه داد: موضوعات فرهنگی و اجتماعی از جمله وظایف کمیسیون فرهنگی و اجتماعی است و نباید بررسی موضوعات فرهنگی به دیگر کمیسیون سپرده شود.
محمد اشرف نیا نیز در این خصوص گفت: عناوین مسئولیت آور است و به ما در کمیسیون ها هدف می دهد.
وی افزود: تغییر این اسامی کمک میکند تا اهداف گسترده تر شده و موجب بهبود در تعیین اهداف کمیسیون ها می شود
غلامحسین مسعودی ریحان نیز در توضیح عل در خواست تغییر نام کمیسیون سرمایه گذاری و بهبود فضای کسب و کار گفت: در کمیسیون سرمایه گذاری با دعوت از شرکتهای دانش بنیان سعی در همکاری و فعالیت موازی با این شرکتها را داشتیم و به برخی جمع بندی در این خصوص رسیدیم که  به واسطه شهرداری در راستای توسعه این شرکتها اقداماتی انجام بدهیم.
خزانه دار شورای اسلامی شهر تبریز اضافه کرد: مخالفتهایی که صورت گرفت مجابمان کرد که عناوینی به این اسامی اضافه شود تا دست ما برای برخی فعالیتها باز باشد.
نایب رییس شورای اسلامی شهر تبریز نیز با تاکید این سخنان اظهار داشت: در ارتباط با کمیسیون سرمایه گذاری پیشنهاد میکنم که عنوان جدید حتما اعمال شود.
سونیا اندیش افزود: عموما در مبحث شهر هوشمند اهداف و مولفه مان مشخص می شود که یکی از اساسی ترین مولفه ها در شهر هوشمند توجه به شرکتهای دانش بنیان است.
اندیش با اشاره به اینکه در موضوعات کار آفرینی به همراهی اتاق بازرگانی فعالیتهایی صورت گرفته است گفت: کار آفرینی تعریف برای اشتغال نیست و ایجاد فرصت جدید اصلی ترین تعریف این موضوع است.
وی ادامه داد: اما متاسفانه در حوزه سرمایه گذاری و بررسی شیوه نامه عموما حوزه های کارآفرینی و‌گردشگری اعمال نشده است.
 
 
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.