تاریخ : سه شنبه 12 شهريور 1398
کد 3275

بررسی آخرین وضعیت پروژه های عمرانی شهرداری منطقه دو

جلسه کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تبریز با بررسی آخریم وضعیت پروژه های عمرانی در دست اجراء شهرداری منطقه دو برگزار شد.
 به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر تبریز در جلسه کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تبریز پروژه های عمرانی در دست اجراء ، مطالعه و تکمیل شهرداری منطقه دو مورد بررسی قرار گرفت.
محمد اشرف نیا در ابتدای جلسه ضمن تسلیت به مناسبت ایام سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) گفت: رسیدگی به امور شهروندان و امربه معروف آنقدر مسیله ای جدی برای اولیا الله است، بطوریکه امام حسین (ع) برای احیای این کار حج خود را ناقص گذاشت.
وی ادامه داد: چند نکته در خصوص پروژه هایی عمرانی همچون پروژه قطار شهری وجود دارد که شهروندان از طریق اعضای شورا پیگیر هستند و این پروژه ها باید با دقت بیشتری پیگیری شود.
وی با بیان این که مسولین قول افتتاح خط یک قطار شهری را تا پایان سال جاری دادند گفت: اطلاعات گرفته شده از کارشناسان حاکی از آن است که امیدی برای افتتاح تا پایان سال جاری نیست و برای اتمام آن باید در شورای شهر همت کنیم.
اشرف نیا افزود: در خصوص اتوبان ولایت  لازم است بدانیم این اتوبان بدون اطلاع اعضای شورای اسلامی شهر تبریز طرح گردید است و طبق قانون طرح های که در شهر اجرا می شود باید اول در شورای اسلامی شهر طرح و تصویب شود و در ادامه به شورای عالی شهرسازی کشور ارسال شده و از نظر من این طرح لغو و شهرداری حق اجرای آن را نداشته و نباید مسولان با احساس و بدون مشورت کاری انجام دهند.

باقر خوش نواز شهردار منطقه دو ضمن تشکر از رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تبریز گفت: در شرایط کنونی وضعیت اقتصادی کشور 13 پروژه عمرانی را در سال 98 افتتاح و تقدیم مردم شریف تبریز خواهیم کرد.
خوشنواز ادامه داد: در خصوص پروژه های زیر ساختی شهری که مهم تر از سایر پروژه های عمرانی است اقدامات خوبی انجام داده ایم
وی با بیان اینکه منطقه دو، مجری برخی پروژه های فرامنطقه ای است، گفت: پروژه عمرانی مهرانه رود و گلزار شهدای وادی رحمت از جمله پروژه هایی است که این منطقه برای اجرای آن تامین اعتبار می کند.

فریدون بابایی اقدم دیگر عضو این کمیسیون گفت: با تشکر از زحمات معاونین عمرانی، گله ای که در شورای پنجم در خصوص محقق نشدن بودجه عمرانی دارد نشات گرفته از پرداخت بدهی گذشتگان است که توسط شهرداری پرداخت می شود.
وی اضافه کرد: این پرداخت بدهی ها عملکردی برای شهرداری توسط مردم به حساب نمی آید و باید تلاش کنیم پروژهای جدیدی را به عملکرد شهرداری اضافه کنیم.
بابایی اقدام ادامه داد: متاسفانه لغو مناقصات و تکرار آن باعث از بین رفتن فصل و زمان کاری می شود و تدابیری برای آن باید اندیشید.
و موضوع دیگری که اکثرا مردم گلایه دارند اولویت بندی آسفالت ریزی است که به درستی اولویت بندی نشده است و برای سال 99 باید با حساسیت بیشتری اولویت بندی شود.
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.