تاریخ : سه شنبه 18 تير 1398
کد 3207

عبداله تقی پور:

فساد ستیزی در شورای پنجم مثال زدنی است

عضو شورای اسلامی شهر تبریز فساد ستیزی در میان اعضا شورای پنجم را مثال زدنی دانست.
عبداله تقی پور گفت: پیش از این نیز در هر فرصتی به نقش پر رنگ شورای پنجم در مقوله مبارزه با فساد بسیار اشاره کرده ام.
 وی با اشاره به مصاحبه اخیر یکی از اعضا شورای اسلامی شهر تبریز در خصوص سفر برخی از اعضا شورای اسلامی تبریز به خارج از کشور و هزینه کرد از بیت المال توضیحاتی داده و اظهار داشت: اتاق بازرگانی در ارتباط با توسعه صنعت و تولید نقش بسیار مهمی در دوران دفاع مقدس و همچنین انقلاب اسلامی ایفا کرده و عملکرد این نهاد در این زمینه برکسی پوشیده نیست.
 تقی پور افزود: این مجموعه به عنوان یک نهاد غیر دولتی، دانایی محور و فراگیر توانسته نسبت به افزایش تاثیر گذاری و حضور فعالان اقتصادی در عرصه های اقتصادی کشور کمک کرده و با بکار گیری استراتژی های مناسب سهم خود را در توسعه و بالندگی اقتصاد کشور ادا کند.
 وی ادامه داد: استفاده از این پتانسیل ها در مدیریت شهری و توسعه تجهیزات عمومی در راستای سیاست های انسان محور و تعالی شهروندان ضروری به نظر می رسد.
عبداله تقی پور گفت: لایحه ای که از طرف شهرداری تبریز در خصوص اتاق بازرگانی به شورای شهر ارسال شده است مربوط به حدود ۶ ماه گذشته بوده و در همان زمان برای بررسی بیشتربه کمیسیون مربوطه جهت بررسی ارسال شد.
عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر تبریز اضافه کرد: لایحه  مذکورهیچ ارتباطی با موضوع ماده 16 و یا بذل بخشش از طریق بیت المال نیست، بلکه موضوع اصلی لایحه، تخفیف در عوارض پروانه ساختمانی می باشد که بارها در راستای سیاست های تشویقی شهرداری تبریز در دو سال اخیر بصورت تخفیف فصلی توسط شورای اسلامی تصویب و اعمال شده است.
وی خاطرنشان کرد: لایحه  اتاق بازرگانی در دست بررسی کارشناسان مربوطه بوده و تا این لحظه مصوبه ای در این خصوص به ثبت نرسیده است.
تقی پور در خصوص سفر برخی از اعضاء شورای اسلامی تبریز به کشور چک با هماهنگی اتاق بازرگانی و شهرداری تبریز نیز توضیحاتی داده و گفت:این سفر با هدف خرید اتوبوس برای توسعه ناوگان اتوبوسرانی و حمل و نقل عمومی شهر تبریز برنامه ریزی شده که تاکنون حتی مقدمات آن نیز فراهم نشده است و همکاران محترم نباید با بیان برخی مسایل در اذهان عمومی شایبه ایجاد کنند.
وی همچنین با اشاره به اینکه در برخی خبرها و مصاحبه ها در خصوص لایحه پیشنهادی که یکی از اعضای شورای اسلامی را بعلت عضویت در شورای اسلامی شهر و اتاق بازرگانی مورد خطاب قرار داده بود گفت: استفاده از پتانسیل و دانش و تجربه همکار محترم شورا در راستای توسعه و شکوفایی شهر و ایجاد تعامل بین اتاق بازرگانی و شورای اسلامی جهت نیل به اهداف عالی مدنظر بصورت بهینه منافاتی با وظیفه شورایی ایشان ندارد.
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.