تاریخ : سه شنبه 18 تير 1398
کد 3206

رییس شورای اسلامی شهر تبریز:

لایحه اتاق بازرگانی تنها یک درخواست معمول برای تخفیف عوارض است

رییس شورای اسلامی شهر تبریز گفت: لایحه درخواستی که از طرف اتاق بازرگانی در جلسه  129 شورای اسلامی شهر تبریز مطرح شد هیچ ارتباطی با مباحث ماده 16 و 17 و هبه ندارد و تنها یک درخواست معمول برای تخفیف در مبنای عوارض برای مراکز عمومی و عام المنفعه است.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر تبریز، شکور اکبر نژاد در واکنش به مصاحبه مطبوعاتی یکی از اعضا شورای اسلامی شهر تبریز گفت: در جلسه علنی شورای اسلامی شهر تبریز موضوع تخفیف عوارض ساختمان جدید اتاق بازرگانی در قالب لایحه ای تقدیم این شورا شد که با تشخیص اعضا محترم رای کافی را کسب نکرد.
وی ادامه داد: این نوع تخفیف برای ساختمانها و مراکز عام المنفعه  که به نوعی اموال خصوصی محسوب نمی شود درخواست شده و در مواردی با رعایت مصالح شهری و  شرایط قانونی مورد موافقت   اعضا شورا قرار گرفته است.
رییس شورای اسلامی شهر تبریز اظهارداشت: با توجه به نزدیکی این ساختمان با پاساژ جواهر، اعضا کمیسیون برنامه و بودجه  بر استفاده مشارکتی از پارکینگ ساختمان جدید الاحداث در مقابل تخفیف عوارض موافقت کرده بودند.
اکبر نژاد در ادامه با اشاره به اهمیت و نقش اتاق بازرگانی در توسعه اقتصادی شهر گفت: این مجموعه متشکل از نفراتی است که برای این شهر زحمات بسیاری کشیده اند.
وی افزود: ایجاد اشتغال، توجه به صنعت استان، برگزاری کلاسهای متنوع با وجود اساتید مجرب برای توسعه استان و ایجاد فضای کسب و کار و ... همه و همه نشان دهنده اهمیت وجود اتاق بازرگانی و تلاش برای احداث ساختمان مناسب برای این مجموعه با ارزش است.
شکور اکبرنژاد گفت: گره زدن موضوع مسافرت اخیر برخی از اعضا شورا به موضوع لایحه مذکور درست نیست.

رییس شورای اسلامی شهر تبریز ادامه داد: موضوع سفر به جمهوری چک و شاید کشور دیگر تنها برای بررسی تجارب این کشورها در زمینه های مختلف از جمله حمل و نقل عمومی است که توسط تیم کارشناسی اعزامی به این کشورها کسب می شود تا بتوانیم برای توسعه در این زمینه ها اقدامات شایسته ای انجام دهیم.
شکور اکبرنژد اضافه کرد: این سفر سه روزه نیز با هدف بررسی وضعیت حمل و نقل عمومی در کشورهای توسعه یافته و انتقال روش های نوین در این زمینه صورت میگیرد.
وی تاکید کرد: متاسفانه شرایط اتوبوس های درون شهری در تبریز به دلیل اعمال تحریم ها و شرایط خاص کشور بدون تغییر باقی مانده و این امر موجب شده تا اتوبوس های درون شهری روز بروز فرسوده تر شده و جایگزینی نداشته باشند. 
اکبرنژاد ادامه داد: فرسودگی ناوگان حمل و نقل عمومی، آلودگی هوا، ضرورت توسعه حمل و نقل عمومی  و ارتقا کیفی آن می طلبد تا از تجارب سایر کشورها در این زمینه بیش از گذشته بهره مند شویم.

رییس شورای اسلامی شهر تبریز  همچنین پایش و شناسایی اتوبوس ها و خودروهای هیبریدی و ایجاد زمینه برای انتقال این دستگاه ها و بهره گیری از آنها را ضروری دانست.
وی گفت: مصاحبه اخیر یکی از اعضا محترم شورای اسلامی شهر تبریز از دومنظر برای شخص بنده قابل تحلیل و بررسی است .

 رییس شورای اسلامی شهر تبریز اضافه کرد: اولین منظر  که بسیار حایز اهمیت است وجود افراد ارزشمند همچون دکتر بهشتی، نعمتی است که شورای اسلامی شهر تبریز را به اتاقی شیشه ای برای تمامی مباحث تبدیل کرده است.
اکبرنژاد اضافه کرد: دومین منظر نوع بیان مسایل و ارتباط دادن موضوعات اخیر است که میتواند موجب نگرانی در میان شهروندان شده و بدبینی مردم را نسبت به خادمان مردم ایجاد کند.
رییس شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به تلاش تمامی اعضا پنجمین شورای اسلامی شهر تبریز برای کاهش هزینه ها و به حداقل رساندن آنها با حذف موارد اضافی گفت: خوشبختانه کارنامه ی عملی این دوره از شورا در حذف تشریفات و هزینه های اضافی بصورت شفاف و علنی در دست شهروندان است.
وی ادامه داد: سفر به کشورهای توسعه یافته با اهداف مشخص و بصورت مصوب در شورا به جهت کسب تجربه و انتقال آن بصورت اجرای پروژه های مختلف در سطح شهر، بسیار امر پسندیده ای است که بنده نیز به آن تاکید دارم.
رییس شورای اسلامی شهر تبریز افزود: اما سفر فعلی برخی از اعضا شورا به جمهوری چک از طریق شورای اسلامی شهر تبریز برنامه ریزی نشده که نیاز به مصوبه شورا داشته باشد.
وی در پایان گفت: بسیار خوشحالم که چشمان بیدار بسیاری نظاره گرعملکرد اعضا شورای اسلامی شهر تبریز است و امیدوارم این موضوع عاملی برای افراط و تفریط نشده و با حفظ شان اعضا شورا انجام بگیرد.
 
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.