تاریخ : دوشنبه 17 تير 1398
کد 3205

در جلسه کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری مطرح شد؛

بررسی عملکرد مناطق شهرداری و سازمان میادین در خصوص احداث بازارچه های محلی مناطق

جلسه کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تبریز با موضوع بررسی عملکرد مناطق شهرداری و سازمان میادین در خصوص احداث بازارچه های محلی مناطق برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر تبریز در آغاز این جلسه رییس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به موفقیت شهر مشهد در حوزه ی جمع آوری مشاغل مزاحم و همچنین توسعه پایدار فضای سبز گفت: با وجود الگوهای داخلی نیازی به الگو برداری از شهرهای خارجی و غربی نیست.
عبداله تقی پور اظهار داشت: مشهد در حوزه ی مدیریت پسماند نیز موفقیت های چشمگیری داشته است و استفاده از این موفقیت های مدیریتی باید مورد توجه مدیران شهری ما نیز باشد.
وی ادامه داد: یکی از موارد که در شهر مشهد بسیار به چشم می آید حذف وانت بارها در این شهر است .
رییس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: ساخت بازارچه های محلی ایده ی خوبی برای ساماندهی مشاغل مزاحم بشمار می رود.
در ادامه این جلسه مدیرعامل سازمان میادین و مشاغل شهری نیز با اشاره به عملکرد مناطق شهرداری تبریز و این سازمان در خصوص احداث بازاچه های محلی مناطق گفت: حمایت شورای شهر تبریز در زمینه احداث این بازارچه ها بسیار حایز اهمیت بوده و حیاتی است.
ابراهیم محمدی اضافه کرد:  طبقه مصوبه شورای اسلامی شهر تبریز هر منطقه از شهر باید ضمن معرفی زمینی مساعد بازارچه ای محلی در این زمین احداث کرده و به سازمان میادین تحویل دهد.
در ادامه محمدی ضمن ارایه گزارشی از وضعیت عملکرد مناطق در خصوص همکاری به جهت ساخت این بازارچه ها، روند اجرای این مصوبه را مناسب ارزیابی کرد.
رییس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری در پایان این گزارش ضمن تاکید بر ایجاد نگاه چند وجهی به شهر گفت: شهرداری موفق است که نگاهش به شهر تنها از بخش عمرانی نباشد.
عبداله تقی پور تاکید کرد: توسعه بازارچه های محلی بر اساس نیاز مناطق و در راستای تحقق ساماندهی مشاغل مزاحم باید مورد توجه شهرداران مناطق بوده و روند اجرای آن سریعتر از پیش اجرا شود.
وی در پایان مهلت یکماهه ای را برای ارائه نتیجه اقدامات و عملکردهای مناطق تعیین کرد.
دبیر کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تبریز نیز در ادامه گفت: اقدامات صورت گرفته درخصوص بازارچه های محلی جامع و دقیق نیست.
کریم صادقزاده در جلسه کمیسیون محیط زیست وخدمات شهری با اشاره به اینکه، این جلسه با موضوعیت بررسی عملکرد مناطق شهرداری و سازمان میادین در خصوص احداث بازارچه های محلی موضوعی ضروری و  حیاتی در سطح شهر بشمار می رود گفت: برگزاری این جلسه با زمان جمع آوری دستفروشان نشان از توجه ویژه شورای شهر به این مسیله است.
وی افزود: ساخت این بازارچه ها میتواند کمک بزرگی در رفع بیکاری و یا کاهش اشتغال های کاذب باشد.
دبیر کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تبریز گفت: در تبریز مکان های مختلفی برای احداث این بازارچه ها وجود دارد اما اصلی ترین مسیله توجه به موقعیت و مکان یابی مناسب است که در آینده باعث دوباره کاری نشود.
 
وی وجود بازارچه های قدیمی را از سنت های دیرینه و قدیمی در شهر تبریز خوانده و گفت: وجود این بازارچه ها عاملی برای کاهش دستفروشی، سد معبر و سلماندهی مشاغل و توسعه ی اقتصادی بشمار می رود.
 سخنگوی شورای اسلامی شهر تبریز ادامه داد: توجه به موضع گیری های صورت گرفته برای احداث این بازارچه ها از سوی دستفروشان و اصناف امری جدی است و باید به آن توجه شود.
صادقزاده تاکید کرد: پروژه احداث این بازارچه ها باید سریعا عملیاتی شود چرا که وجود این بازارچه ها علاوه بر موارد ذکر شده میتواند باعث افزایش ارزش اقتصادی منطقه هدف شود.
وی همچنین با اشاره به موفقیت شهرهای مختلف کشورمان گفت: الگو برداری از این شهرها و توجه به تجربیات آنها در این زمینه میتواند راه اجرای این عملیات را برای ما هموارتر سازد.
 
در پایان همچنین ضمن بررسی طرح های پیشنهادی کمیته کارشناسی از شهرداران مدارس با اهدا لوحی تقدیر شد.
 
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.