تاریخ : سه شنبه 11 تير 1398
کد 3197

در نشست کمیسیون فرهنگی و اجتماعی بررسی شد؛

موانع و مشکلات توسعه گردشگری تبریز

در نشست کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تبریز موانع و مشکلات توسعه گردشگری تبریز و ارائه راهکارهای رفع موانع بررسی شد.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر تبریز، نشست کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تبریز با موضوع موانع و مشکلات توسعه گردشگری تبریز و ارائه راهکارهای رفع موانع  با حضور اعضای کمیسیون به ریاست شهرام دبیری تشکیل شد.
در ابتدای این جلسه عیوضی معاون علمی و پژوهشی مرکز مطالعات، برنامه ریزی و پژوهش شهراری کلانشهر تبریز گزارشی از موانع و مشکلات توسعه گردشگری تبریز ارائه داد.
شهرام دبیری گفت: با توجه به پتانسیل گردشگری استان به جهت دارا بودن دو ثبت در میراث جهانی  یونسکو و سایر پتانسیل ها، طرح توسعه گردشگری شهر تبریز کار شود. وی ادامه داد: در دنیا گردشگری سومین صنعت بزرگ جهان بشمار می رود اما متاسفانه سهم شهر تبریز از این صنعت خیلی ناچیزی است.
وی افزود: پروژه تبریز 2018 را کاملاً شکست خورده نمی دانم هرچند ایده آل نبود ولی دستاورد های خوبی داشت و باعث شد زیرساخت های جذب گردشگر را آماده کنیم.
محرم محمدزاده با اشاره به ظرفیت گردشگری مجموعه مقبره الشعرا گفت: هزینه های که در گذشت برای حفاری در اطراف مقبره الشعرا شد، باعث از بین رفتن اثر تاریخی این مجموعه شد. وی ادامه داد: با صرف این هزینه ها در راستای تملک و محوطه سازی می توانستیم این مجموعه را توسعه دهیم.
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.