تاریخ : سه شنبه 21 خرداد 1398
کد 3180

کنفرانس ملی مدیریت، گردشگری و توسعه پایدار در تبریز برگزار می شود/ معرفی شایسته تبریز با توسعه صنعت توریسم

کاستی های کنفرانس ملی مدیریت، گردشگری و توسعه پایدار در کمیسیون سرمایه گذاری و بهبود فضای کسب و کار توسط اعضا کمیسیون بررسی و راهکارهای لازم ارائه شد.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی کلانشهر تبریز، غلامحسین مسعودی ریحان در نشست کمیسیون سرمایه گذاری و بهبود فضای کسب و کار عنوان کرد: برگزاری کنفرانس ملی مدیریت، گردشگری و توسعه پایدار در کهن شهر تبریز اتفاقی بسیار مبارک است که در روزهای 26 و 27 تیرماه سال جاری شاهد این رویداد خواهیم شد.
وی در رابطه با مقالات ارسال شده به دبیرخانه کنفرانس ملی مدیریت، گردشگری و توسعه پایدار تشریح کرد: تاکنون 213 مقاله از شهرهای مختلف کشور به دبیرخانه ارسال شده و همچنان این نهاد آماده دریافت آثار است.
مسعودی ریحان برگزاری این اتفاق را فرصتی مناسب برای جذب گردشگر در سطح شهر تبریز دانست و گفت: طبیعتا برگزاری کنفرانس هایی در راستای توسعه صنعت توریسم می تواند تبریز را در شان حقیقی به همگان معرفی کند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود ابراز کرد: 40 روز فرصت برای برگزاری این رویداد ملی باقی مانده که در این بازه زمانی لازم است کاستی ها رفع و کنفرانس ملی مدیریت، گردشگری و توسعه پایدار را به نحو احسن برگزار کنیم. 
مسعودی ریحان خاطر نشان کرد: از تمامی اعضا و نهادهای ذیربط خواهشمندیم راهکارهای لازم را در راستای برگزاری هرچه بهتر و موفق تر این رویداد ارائه دهند.
این عضو شورای شهر تبریز اضافه کرد: از سوی دیگر با آسیب شناسی در دوره نخست و ارائه راه کارهای لازم می توان این رویداد را از سال بعد به بهترین شکل برگزار کرد.
سونیا اندیش نایب رییس شورای اسلامی شهر تبریز هم در ادامه این نشست ابراز کرد: به نظر می رسد عنوان این رویداد کمی کنگ بوده و حتی برخی از محورهای موجود چندان مرتبط با کنفرانس ملی مدیریت، گردشگری و توسعه پایدار نیست که بایستی پیش از طراحی پوستر ایرادات آن رفع می شد.
وی با تاکید بر اینکه اگر برای تمامی اهداف راهکار تعریف شود در این صورت نتیجه بخش خواهد بود، اظهار کرد: درصورتی که محورهای کنفرانس ملی مدیریت، گردشگری و توسعه پایدار کاهش یابد طبیعتا این رویداد به شکل موفقی عمل می کند.
شکور اکبر نژاد، رییس شورای اسلامی شهر تبریز هم در این مراسم برگزاری این رویداد را اتفاقی فرخنده دانست و گفت: به نظر باید هدف از برگزاری این رویدادها مشخص شود، همچنین اجرای چنین مراسم هایی بایستی برای شهر تولید ثروت به دنبال داشته باشد.
وی اذعان داشت: در رویدادهای بین المللی همچون کنفرانس ملی مدیریت، گردشگری و توسعه پایدار حضور پررنگ جوانان به ویژه دانشجویان و اساتید الزامی بوده و می تواند با موفقیت های چشمگیر همراه باشد.
کریم صادق زاده نیز در این مراسم برگزاری کنفرانس ملی مدیریت، گردشگری و توسعه پایدار را فرصتی مغتنم برای شهر تبریز دانست و گفت: با حمایت و همراهی نهادهای ذیربط می توان رویدادی در شان تبریز برگزار و آوازه اش تاریخ و جایگاه کهن شهر را به گوش همگان رساند.
وی گفت: می توانیم کاستی های این رویداد را با آسیب شناسی پس از برگزاری حل کنیم تا در دوره های بعدی با مشکل مواجه نشویم.
صادق زاده خاطر نشان کرد: امید است این سمینار به فرصتی طلایی تبدیل شده و بتوانیم در جذب گردشگر همچون سایر کشورها  موفق باشیم.
مرتضی آبدار مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی در این نشست ابراز کرد: به عنوان یکی از ارگان های ذیربط حمایت خود را در برگزاری هرچه بهتر این رویداد ملی اعلام می داریم.
وی در خصوص سرمایه گذاری این رویداد ابراز کرد: بحث سرمایه گزاری موضوع اصلی هر رویدادی است که باید در این راستا فکر اساسی کرد، همچنین تمامی دانشگاه ها باید در برگزاری  کنفرانس ملی مدیریت، گردشگری و توسعه پایدار ورود پیدا کنند تا این رویداد ملی در سطح علمی شایسته ای مطرح شود.
آبدار خاطر نشان کرد: باید پنل کنفرانس ملی مدیریت، گردشگری و توسعه پایدار در اختیار مسئولان قرار گیرد تا فعال تر عمل کند.
بهمن عبدی کارشناس کمیسیون هم در این نشست در خصوص کنفرانس ملی مدیریت، گردشگری و توسعه پایدار در خصوص برنامه کنفرانس ملی مدیریت، گردشگری و توسعه پایدار توضیح داد: این رویداد در سه محور ارائه مقالات برتر، برگزاری نمایشگاه تخصصی جانبی و سخنرانی کلیدی و نشست علمی برگزار خواهد شد.
وی در رابطه با آثار ارسالی اضافه کرد: 213 اثر به دبیرخانه کنفرانس ملی مدیریت، گردشگری و توسعه پایدار رسیده که از این تعداد 60 مورد آنها در حوزه توسعه پایدار است.
عبدی در خصوص ارکان همایشی خاطر نشان کرد: ارکان همایشی برگرفته از دبیر علمی، دبیر اجرایی و شورای سیاست گذاری است.
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.