تاریخ : سه شنبه 21 خرداد 1398
کد 3179

در نشست کمیسیون فرهنگی و اجتماعی صورت گرفت:

تجلیل از نویسنده کتاب دارالسلطنه تبریز / پیشنهاد نامگذاری 14 مرداد به نام روز تبریز

در نشست این هفته کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی کلانشهر تبریز از لیلا بلیلان نویسنده کتاب دارالسلطنه تبریز تجلیل شد.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی کلانشهر تبریز، شهرام دبیری رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی با اشاره به زحمات خانم دکتر لیلا بلیلان مولف کتاب دارالسلطنه تبریز و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز گفت: کتاب دارالسلطنه تبریز برای شناخت تاریخ تبریز موثر است و امیدواریم در مسائل فرهنگی و جذب گردشگر مثمر ثمر واقع شود.
فرج محمد قلیزاده عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی نیز در این خصوص گفت: به عنوان کسی که به صورت ابتدایی نویسندگی می کنم این کتاب از نظر حجم تلاش و گستردگی منابع عالی است و امیدوارم این کتاب به عنوان منابع در مراکز علمی و پژوهشی مورد استفاده قرار گیرد.
محرم محمد زاده نایب رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی در این جلسه گفت: کتاب دارالسلطنه تبریز گنجینه ای برای آیندگان است و امیدوارم شهروندان هر کدام در حد توان خود این کتاب را مطالعه نمایند و باید کمیسیون فرهنگی و اجتماعی از صدا سیما درخواست کند تا با تهیه مستند تاریخی به چند زبان از این کتاب، تبریز را بهتر معرفی کند.
در ادامه این نشست رشید کفیلی مجموعه دار تخصصی صنعت چاپ و نشر توضیحاتی از راه اندازی اولین موزه چاپ و نشر و تعلیم و تربیت در محل دبیرستان فردوسی تبریز داد.
در پایان این نشست شهرام دبیری رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی پیشنهاد نام گذاری 14 مرداد سالروز صدور فرمان مشروطیت به نام روز تبریز را داد که مقرر گردید با دعوت و حضور صاحب نظران در این خصوص توسط کمیسیون تصمیم گیری شود.
.
powered by : ITShams

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شورای شهر تبریز می باشد.